SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’DA SEÇİM HEYECANI VAR

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Çorum’da belediye başkan adaylıkları için siyasi kulisler hareketlendi. Bazı adaylar şimdiden kolları sıvadı.

ÇORUM’DA SEÇİM HEYECANI VAR
Bu haber 03 Eylül 2018 - 17:28 'de eklendi

Çorum’da yerel seçim heyecanı şimdiden başladı. Çok sayıda aday adayının nabız yokladığı şehirde merkez belediye başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu. Özellikle AK Parti’de aday adayı bolluğu dikkat çekerken muhalefet cephesinde de hazırlıklar başladı. Çorum kamuoyunda son günlerin en çok konuşulan ve tartışılan isimlerini sizler için derledik. İşte 2019 yılının Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlerde partilerin muhtemel aday adayları…

ZEKİ GÜL ŞANSINI DENEYECEK

Görevinden istifa eden Muzaffer Külcü’nün yerine başkanlık koltuğuna oturan Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül’ün önümüzdeki yerel seçimlerde adaylık için şansını deneyeceği kulislerde bir hayli konuşuluyor. Külcü’ye yakınlığıyla bilinen Zeki Gül’ün adaylıktan istediği sonucu elde edememesi halinde yeniden Alaca Belediye Başkan Adayı olabileceği ya da Ankara bürokrasisinde üst düzey bir göreve getirilebileceği ifade ediliyor.

FAVORİ İSİM MEHMET KARADAĞ

AK Parti Çorum İl Teşkilatının önemli isimlerinden biri olan mevcut İl Başkanı Mehmet Karadağ, yaklaşan yerel seçimler öncesi yarışın en büyük favori adayları arasında gösteriliyor. Teşkilatın ve tabanın sevgisini kazanan Karadağ, Ankara’ya gidecek muhtemel adaylar içerisinde başı çekiyor. Mevcut milletvekillerinin desteğini arkasına almayı başaran Mehmet Karadağ’ın partisince Çorum Belediye Başkan Adayı gösterilmesi kamuoyunda sürpriz olmayacak.

AGAH KAFKAS NABIZ YOKLUYOR

Çorum siyasetinin etkili isimlerinden Agah Kafkas’ta yaklaşan yerel seçimler öncesi kolları sıvadı. İki dönem Çorum Milletvekilliği yapan, bir dönem partinin üst düzey karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda görev alan ve Sağlık Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Agah Kafkas’ın ismi Çorum Belediye Başkan Adaylığı için dilden dile dolaşıyor.

HAŞİM AHLATÇI ADAY OLUYOR

AK Parti’de bir dönem merkez ilçe başkanlığı yapan, daha sonra belediye ve milletvekilliği için şansını deneyen Av. Haşim Ahlatçı, önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday adayı olmaya karar verdi. Çorum kamuoyunda sevilen bir isim olan Ahlatçı, belediye başkan aday adaylığını yakında açıklayacak.

ÇOK SÜRPRİZ İSİMLERDE ADAY

AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı için sürpriz isimlerde ortaya çıkıyor. Bir dönem Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanlığı görevinde bulunan ve sivil toplum kuruluşlarındaki etkinliğiyle bilinen Halil İbrahim Aşkın’ın da belediye başkan adaylığına hazırlandığı öğrenildi.

ÇETİN BAŞARANHINCAL HAZIR

Çorum iş dünyasının önde gelen isimlerinden Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal’da belediye başkan adaylığı için nabız yoklayan isimler arasında yer alıyor. İş dünyasında ve kamuoyunda sevilen bir kişilik olan Başaranhıncal, Belediye Başkanlığına aday olması halinde en büyük desteği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu’ndan alacak.

ANKARA’DAN ÇORUM’A ADAYLAR

Aslen Çorumlu olan AK Parti Ankara eski İl Başkanı ve eski Ankara Milletvekili Murat Alparslan da Çorum’a Belediye Başkan Adayı yapılmak istenilen isimler arasında bulunuyor. Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Çorumlu hemşerimiz Asım Balcı ile Çorum eski Milletvekili Dr. Cahit Bağcı’nın isimleri de kulislerde konuşuluyor.

MHP’DE DURUM BİRAZ KARIŞIK

AK Parti cephesinde bu isimler öne çıkarken Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP’de ise yerel seçimler öncesi farklı gelişmeler yaşanıyor. Özellikle ittifakın yerel seçimde de sürdürülmesi halinde Çorum’da MHP’nin belediye başkan adayı çıkarmayacağı vurgulanıyor. AK Parti listesinden seçime girmeleri beklenen bazı MHP’li isimlerinde seçimlerin ardından Belediye Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevlere getirilmeleri bekleniyor.

CHP’DE SÜRPRİZ GELİŞMELER

Ana muhalefet partisi CHP’de ise yerel seçimler öncesi çok büyük sürpriz gelişmeler yaşanacağı belirtilirken kamuoyunda sevilen bazı isimlere adaylık teklifi yapılacağı öğrenildi. Yerel seçimde Çorum’da AK Parti’ye karşı yarışacak olan CHP’de şehrin önde gelen bazı isimleri partiye katılacak. Özellikle MHP’nin aday çıkarmaması halinde muhaliflerin CHP çatısı altında birleşeceği, belirlenecek bir aday öncülüğünde şehrin tüm renklerini yansıtan bir Belediye Meclis listesiyle seçime güçlü bir şekilde girileceği ifade ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
4 ADET YORUM YAPILDI
ismail baş çamlıca4 Eylül 2018 / 22:40

şimdi editör yazmış mehmet karadag için favori aday niye teşkilatın ve tabanın tabanı bilememde teşkilatın sevdigi sayın editör siz mehmet karadagın ilbaşkanlıgı seçimlerinde kaç defa oy kullandınız kaçdefa ilbaşkanı oldugu zamanda kırsal teşkilatlarının yönetiçilerinin dert yanmalarını hiç duydunuz mu daha yazayım mı çahil bir köylü olarak merakım çünkü ben oy kullanmayacagım ama iki alacalı ve iki mkyk üyesi olan agah kafkas mı yoksa yeni mkyk üyesi ahmet sami ceylanın destekledigi [BENCE] mehmet karadag mı olacak yoksa bizim akpartililerin hiç hesaba katmadıgı murat hoca mı olacak

gerçek söyler5 Eylül 2018 / 09:43

Çorumu yepyeni hastanelere kavuşturan sağlıkta çağ atlamasına sebep olan Agah Kafkas bizim adayımızdır. Çoruma her konuda sürekli destek olan Agah Kafkastan daha iyi bir aday çıkacağını düşünmüyorum.Ankaradaki tecrübesiyle Çorumu ihya edecektir.İnşallah.

AVM6 Eylül 2018 / 04:17

Çorum bunlara layık

sadi15 Eylül 2018 / 15:23

Yiyin Efendiler Yiyin Etinden Sütünden Faydalanın Memleketin.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER