1xbet betpas mariobet

ÇORUM TİME

KORONA TESTİ ÇORUM’DA YAPILACAK

Korona virüsü için yapılacak testlerin pazartesi gününden itibaren Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılmaya başlanacağı öğrenildi.

KORONA TESTİ ÇORUM’DA YAPILACAK
2.512
20 Mart 2020 - 13:03

Hakimiyet’te yer alan habere göre, Ocak ayında açılışı yapılan Moleküler Mikrobiyoloji ve Tüberküloz (PCR) Laboratuvarı örnek laboratuvar seçilirken, hastane hizmet ve yetkinliği de referans olarak kabul edildiği öğrenildi. Tetkiklerin Samsun’da yapılacağı açıklamasının üzerinde bir kaç gün geçmeden verilen bu karar, Çorum’da korona teşhisi konusunda hız ve zaman kazanımı sağlarken, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu başarısını çevre illerin de hizmetine sunacak. Türkiye genelinde 7’si İstanbul’da olmak üzere toplam 18 hastanede yapılabilen korona testlerinin listesinde yer alan Çorum pek çok büyükşehir hastanesini bile geride bıraktı. Tüm dünyayı kasıp kavuran Korona salgını ile ilgili Türkiye’nin verdiği mücadele herkes tarafından örnek gösterilirken, sınırlarımız içerisinde de Çorum’un örnek gösterilip korona testleri yapabilecek seviyede olması, hastane yönetiminin vizyonunu bir kez daha gözler önüne serdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Mustafa culuk 24 Mart 2020 / 21:02

Eski devlet hasyanesini acilen acılmalı önlem alınmalı.koça binalar harap bir şekilde duruyor yazıktır ve coronaya karşı orada da tedaviler başlamalı.

izmir escort