SON DAKİKA

ÇORUM TİME

MECİTÖZÜLÜLER FEDERASYON KURDU

Mecitözü ve Köy Dernekleri Federasyonu kuruldu. Kurban Bayramı’nda ilk kez biraraya gelerek federasyon kurma kararı alan Mecitözü ve Köy Dernekleri başkan ve yöneticileri, bu kararı resmiyete döktüler.

MECİTÖZÜLÜLER FEDERASYON KURDU
Bu haber 30 Kasım 2016 - 14:43 'de eklendi

Dernekler, “Mecitözü ve Köy Dernekleri Federasyonu” adı altında federasyonu resmen kurdular. Federasyona üye derneklerin başkan ve yöneticileri ilk resmi toplantılarını da önceki gün gerçekleştirdiler. Labarna Cafe’de düzenlenen toplantıda federasyon hakkında kamuoyuna açıklama yapıldı. Merkezi Çorum’da olan Mecitözülüler Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği 8 Aralık 2015 yılında faaliyete başladı. Bir yıl boyunca yapmış oldukları faaliyetler hakkında açıklamada bulunan Mecitözülüler Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Kemal Tepe şu görüşlere yer verdi. “Derneğimizin amacı siyaset ve etnik köken ayrımı olmayan tüm Mecitözülü hemşehrilerimizi biraraya getirmek, iyi günde, kötü günde yanlarında olmak. Birlik ve dayanışma içinde olarak tüm hemşehrilerimizi bir şemsiye altında toplamaktır. Derneğimiz bir yıl boyunca çeşitli etkinlikler yapmıştır. İlk olarak şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan büyüklerimiz için Mecitözü büyük Cami’de mevlit okutulmuştur. Derneğimiz adına Mecitözü Bademlik Mevkii’nde yaklaşık 800 adet fidan dikilerek Sedir Çamı Ormanı oluşturulmuştur. Hemşehrilerimize 1000 adet Sedir Çamı fidanı dağıttık.
DSCF3959 Ramazan Ayı’nda iftar yemeği verdik. Bayramlaşmalarımızı Mecitözü Belediye Parkı’nda gerçekleştirdik. Muharrem Ayı’nda Aşure Çorbası dağıttık. Derneğimiz adına Facebook sayfası oluşturularak 5 bin 500 üzerinde üye sayısına ulaştık. Sayfamızda 54 köy, 8 mahalle ile ilgili resimleri paylaştık. Vefat, iş ilanları, ilçemiz ve ilçemiz halkı ile ilgili önemli olayları paylaşmaya çalıştık. Mecitözü halkı genellikle büyük metropol kentlere göç etmiş. Oralarda ekmeğini kazanmaya çalışmışlardır. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Mecitözü Belediye Parkı’nda dernek başkanlarımızın ve misafirlerimizin önerileriyle federasyon kurulması yönünde karar aldık. Ağcakoyun Köyü Dernek Başkanımız Seyfettin Yegen Ankara’da federasyon tüzüğü hazırladı ve bize destek verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Derneğin amaçları, kurucu üyelerin oluşturulması, derneğin merkezi ve diğer konularda fikir alış verişi yapmaktır. Federasyonumuzun amacı Mecitözü ve köyleri tarafından kurulan dernekler arasında dayanışma ve işbirliğini kurmak, ortak kültür ve değerleri yaşatmak, tanıtmak, güçlendirmek, üye dernekler arasına sosyal olgu oluşturma girişimciliği geliştirmek, sosyal, mesleki ihtiyaçların karşılanmasına katkıda bulunmaktır. Federasyonumuzun ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni eder, hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım.” dedi.
DSCF3961 Federasyonun ilk başkan ve yönetim kurulu da belli oldu

Mecitözülüler Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Kemal Tepe federasyonun ilk kurucu başkan olurken, Hikmet Yavuz genel sekreter, Seyfettin Yegen de başkan vekilliği görevine getirildi. Mustafa Şahin mali işler, Ali Kuzu Sosyal İşler, Ayhan Aksoy Eğitim, Güngör Atak basın sorumlusu, Hediye Çetin kadın ve aileden sorumlu, Ömer Kılıçarslan teşkilat sorumlusu, Arif Ulubey bilgi işlem, Özkan Taşman halkla İlişkiler, İsmail Özkurt köylerden sorumlu oldu. Federasyon Denetim Kurulu’na da Selami Erdoğan, Ali Erkul ve Kamil Yiğit seçildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER