SON DAKİKA

ÇORUM TİME

MHP ÇORUM’DA 3 BELEDİYE ALDI

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, MHP’nin Çorum’da üç büyük ilçede belediye başkanlığını kazanarak önemli bir başarı elde ettiğini vurguladı.

MHP ÇORUM’DA 3 BELEDİYE ALDI
Bu haber 01 Nisan 2019 - 18:40 'de eklendi

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Çorum’un ilçelerinde belediye başkanları belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre, Çorum genelinde seçimden birinci parti çıkan AK Parti, Çorum’un 13 ilçesinden 8’ini kazanırken, 2 beldede de kazanan parti oldu. Bazı ilçelerde ise beklenmedik sürpriz sonuçlar çıktı. MHP, Osmancık ve İskilip gibi iki büyük ilçenin yanısıra Boğazkale’de de başkanlık yarışını kazandı. Daha önce elinde sadece Laçin Belediyesi bulunan MHP bu ilçeyi AK Parti adayına kaptırdı. Ancak, İskilip, Osmancık ve Boğazkale İlçelerini de AK Parti adayları karşısında almayı başardı.

MERKEZDE ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arslan Kaynar, kesin olmayan yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın başarılı olduğunu, AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifakın amacına ulaştığını açıklayan Kaynar, MHP’nin Çorum’da üç büyük ilçede (İskilip-Osmancık-Boğazkale) belediye başkanlığını kazanarak önemli bir başarı elde ettiğini vurguladı. Çorum merkezde ellerinden geleni yaptıklarını, belediye meclisinde 4 üye ile temsil edileceklerini belirten Kaynar, birkaç bölgede seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini ifade etti. Kaynar, yeni seçilen belediye başkanlarını tebrik ederken, bundan sonraki süreçte de halkın teveccühüne layık olmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER