SON DAKİKA

ÇORUM TİME

MHP ÇORUM’DA YÜKSELİŞE GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 24 Haziran’daki erken seçim kararının ardından partiler seçim çalışmalarına başladı.

MHP ÇORUM’DA YÜKSELİŞE GEÇTİ
Bu haber 20 Nisan 2018 - 15:32 'de eklendi

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Teşkilatında seçim çalışmaları başlarken gözler şimdiden MHP’nin milletvekili aday listesine çevrildi. Çorum’da 1999 yılında yapılan genel seçimde 3 milletvekili çıkarmayı başaran MHP, Meclise Vahit Kayrıcı, Melek Denli Karaca ve Abdulhaluk Çay’ı göndermişti. O dönem Çorum’dan Milletvekili seçilen Abdulhaluk Çay’da Devlet Bakanlığı görevine getirilmişti. Son yapılan anketlerde ise MHP’nin Çorum’da yeniden yükselişe geçtiği ortaya çıktı.

LİSTESİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Edinilen bilgilere göre; kamuoyu araştırmalarında seçmene AK Parti Çorum Milletvekilleri ile ilgili önemli sorular yöneltildiği ve milletvekillerinden memnun olmayanların oranının ciddi boyutta olduğu öğrenildi. Aynı araştırma içerisinde seçimde bu kez tercihlerini MHP’den yana kullanacaklarını söyleyenlerin sayısının ise azımsanmayacak kadar büyük olduğu kaydedildi.

MHP “2” VEKİL ÇIKARTABİLİR

Siyasi kulislerde de MHP’nin Çorum’da kilit parti konumunda olduğu konuşuluyor. AK Parti’nin olası bir liste hatasından MHP’nin kazançlı çıkacağı, vatandaşlar nezdinde karşılığı olmayan adaylarla seçime girilmesi halinde MHP’nin en az 2 milletvekili çıkarabileceğine dikkat çekiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Vatandaş21 Nisan 2018 / 00:30

Ben ak parti üyesiyim ve birkaç dönem il yönetimlerinde de görev aldım. mhp’nin bu seçim çok büyük bir şansı var. Açık söyleyim mhp nin şuan adaylarının hiç bir önemi yok. Alenen saygısız Terbiyesiz birisi olmadığı sürece adayının önemi şuan yok. Çünkü biz ak partililerin çoğunluğu teşkilatların oluşma yapısından sıkıldık. Öncelikle ankaranın bizim kendi yöneticilerimizi belirlemesi haddinden fazla bir saçmalığa dönüştü. Destekleyip seçtiğimiz adamların durumları ortada. Teşkilat yöneticileri ayrı bir mide bulandırıyor zaten. Benim adamsa mevkisi iyi, onun adamıysa teşkilat dışına itiliyor. Bel altı vurmaların ve hırsızlıkların fesatlıkların daniskası dönüyor. Bu sadece çorumda değil tüm türkiyede böyle oldu artık. O yüzden ben ve çevrem bilesiniz ki reisi başkan seçeceğiz. Lakin diğer tüm seçim oyları bu kez ak parti dersini alsın gözü açılsın diye reisi destekleyen mhp ye gidecek. Bu sebeple ercan daştan gibi 2 3 temiz adam aday olsun halk olarak onları meclise göndermek borcumuz olsun.

Murat21 Nisan 2018 / 08:11

Gümbür Gümbür Geliyoruz İnşallah… Çorum artık MHP diyor..

MUSTAFA23 Nisan 2018 / 15:22

bugüne kadar mevcut ve geçmiş ak partili vekillerin ve teşkilattaki kadronun halkı aşağılamaktan öte bir şey yaptığı görülmedi. şu ana kadar elle tutulur gözle görünür zerre bir yatırım alamadık. rahmetli özalın emaneti olan şeker fabrikasını da sattık. çorum’lıyu devamlı oyaladılar. hızlı tren dedikleri Ankara’ya gitmiyor. ne işe yarıyor o zaman. Havaalanını hayal ettiler. çorumluyu mevcut kadro ezdi. havaalanı ve aklı başında yatırım isteyenleri tefe koyup çaldılar. Vali Ahmet Kara gibi. şimdi ya adam gibi çorumlunun hakkını savunan, çorum için çalışacak adaylar gelecek, ya da aradan MHP sıyrılacak. eğer çok acilen havaalanı sözü verilmezse oylar MHP ye gidecek. hanımefendi ankara-çorum 2,5 saat diyor. dün istanbul’a, hemde hiç trafik yokken otobüsle 12,5 saatte geldim hanımefendi. vizyonsuz, misyonsuz, vicdansız vekil istemiyoruz artık.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER