SON DAKİKA

ÇORUM TİME

MHP’Lİ VEKİL ÇORUM’A SAHİP ÇIKTI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın TBMM’ye ‘Çorum’ için verdiği önerge Mecliste görüşüldü. Önerge üzerine AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ve CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse de birer konuşma yaptı.

MHP’Lİ VEKİL ÇORUM’A SAHİP ÇIKTI
Bu haber 21 Şubat 2018 - 19:37 'de eklendi

Önerge üzerine ilk olarak söz alan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, MHP’li vekil Erhan Usta’nın Çorum’a geçerken uğradığını belirterek, “Keşke Erhan Usta geçerken bize de uğrasaydı. AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, ‘Cumhurbaşkanımız bizi çok sevdiği için ne istesek veriyor’ diyor. Bizi kıskanıyorlar diyor. Çorum’u kast ediyor herhâlde. Demek ki Cumhurbaşkanı Çorum’u sevmiyor. Ne istesek vermiyor. Vermediği bir tarafa iki tane kamu yatırımı var. Çimento fabrikası kimde şu an belli değil. Şeker fabrikası da satılıyor. Muhtemelen süreç içerisinde kapatılacak.

ÇORUM’UN ÖNEMLİ SORUNLARI VAR

Çorum’un gerçekten önemli sorunları var. Çorum’da kiremit, toprak sanayi sektörü çok önemli. Çorum’da toprak sanayi sektörü çökme noktasına geldi. Çorum pilot bölge seçiliyor. Havaalanımız yok ama pilot bölge olmaktan dolayı pilotumuz çok. Eğer Çorum’a bir şeyler yapmak istiyorsanız Çorum’u savunma sanayinde pilot bölge yapın. Çorum’un makine sanayi bu konuda hazırdır. Çorum’da havaalanı olsun istiyoruz. Demiryolunun son durumunu sordum. Daha proje ihalesi yapılmış ama fizibilete çalışmaları yüzde 50 seviyelerinde” dedi.

BEN ÇORUM’A GEÇERKEN UĞRAMADIM

MHP Grup Başkan Vekili Samsun Milletvekili Erhan Usta da, TBMM’de Çorum ekonomisi ve sanayisi ile ilgili verdiği önergenin oylanması öncesinde yaptığı ve Köse’ye cevap niteliği taşıyan konuşmasında, “Ben oraya geçerken uğramadım. Özel olarak gittim. Çünkü bizi Çorumlu sanayiciler çağırdı. Ben MHP il binasını bile ziyaret etmedim. OSB yönetimi binasında toplantı yaptım” karşılığını verdi.

NEDEN SİZİ DEĞİL DE BİZİ ARIYORLAR?

Usta, Çorum milletvekilleri ile ilgili olarak da, “Çorumlu sanayiciler sorunlarının çözümü için MHP’yi arıyorlarsa o Çorum’dan milletvekili çıkartan partilerin sorunudur. Onları niye aramıyorlar onu ben bilemem. Sorun bize geldi. Biz de meclise taşıdık. Oradaki işadamları bizim partilimiz falan değil. Şunu düşünmeleri lazım milletvekillerinin. Sizleri aramıyorlar da niye bizleri arıyorlar?” sorusunu sordu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Yusuf Erten22 Şubat 2018 / 22:27

2019 Yılı seçimlerinde eğer bu kadro devam ederse.
MHP tüm Çorum
vekilleri ve belediyeyi süpüreceğinden emin olabilirsiniz!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER