SON DAKİKA

ÇORUM TİME

NURETTİN TOPÇU’NUN FİKİRLERİ YAŞAYACAK

Hitit Üniversitesi ve İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi iş birliğinde gerçekleştirilen “Nurettin Topçu Düşüncesi” isimli panel, Ethem Erkoç Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

NURETTİN TOPÇU’NUN FİKİRLERİ YAŞAYACAK
Bu haber 16 Aralık 2017 - 11:32 'de eklendi

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mustafa Tuzcu, öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı. İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mustafa Tuzcu, Nurettin Topçu’nun fikirlerinin daima yaşayacağını, kendisini rahmetle andıklarını ifade ederek etkinliğin güzel geçmesini temenni etti. AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da konuşmasında “Nurettin Topçu ve ona benzer fikir adamlarının düşüncesi bizlerin zihninin altyapısını oluşturan bir düşüncedir” diye konuşarak Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın Çorum için bir şans olduğunu ve Hitit Üniversitesi ile gurur duyduklarını belirtti. Av. Karadağ, Üniversite ve İYC’nin iş birliğinin kendisini ziyadesiyle mutlu ettiğini ifade ederek etkinliğine hayırlara vesile olmasını diledi.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise konuşmasında “Bugün andığımız Nurettin Topçu, değerli bir dava adamıydı. Bu insanların hayatlarını, düşüncelerini ve yaptıklarını anlamamız gerekiyor. Bizler eğer şu anda güçlüysek ve iyi işler yapıyorsak, bu insanların yetiştirdiği jenerasyon ve bize sağlanılan imkanlarla başarılı işler gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı, derdi ve davası olan insanların yetişmesidir. İnsanlarımızın derdiyle dertlenelim. Örnek alınacak bir tarihimiz var. Tüm dünya da bunun farkında. Bizlerin Üniversite olarak, öğrencilerimizi yetiştirmek adına üzerine ağır bir yük düşüyor. Güzel bir etkinlik olmasını diliyor dava adamları yetiştirmeyi ümit ediyorum.” diye konuştu. Açış konuşmalarının tamamlanmasının ardından moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Azimli’nin yaptığı panelde, Üniversite İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmet Altıkardeş’in Nurettin Topçu ve Pozitif Düşünce” ve Erzurum Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki İşcan’ın “Nurettin Topçu’da Din Algısı” konulu sunumlarını yaptılar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER