SON DAKİKA

ÇORUM TİME

AHMET AHLATCI’DAN BÜYÜK BAŞARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela’daki görüşmeler sırasında Çorum’un başarılı işadamlarından Ahmet Ahlatcı’yı Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile tanıştırdı.

AHMET AHLATCI’DAN BÜYÜK BAŞARI
Bu haber 05 Aralık 2018 - 13:53 'de eklendi

Olağanüstü bir azim, irade, kararlılık ve fedakârlıkla sürekli büyüyen, sektörünün en tepesine çıkarken, doğru zamanda doğru yerde risk alarak pek çok alanda da isabetli yatırımlar gerçekleştiren Ahmet Ahlatcı, Anadolu’dan sivrilen başarılı girişimcilerden biri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatini çekmekte gecikmedi. Son yıllarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemen tüm yurtdışı gezilerine katılan iş insanları heyetinde yer alır hale geldi.

GÖRÜŞLERİNE ÖNEM VERİYOR

Eylül ayı başlarında, Kırgızistan dönüşü özel olarak kendi uçağına davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam bir saat 10 dakika süreyle Ahlatcı’nın ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerini ve önerilerini aldı, tek tek not etti. Bu önerilerin pek çoğu da uygulamaya konularak, ekonomide iyileşme sürecine girilmesine katkı sağladı.

ERDOĞAN YİNE ÖZEL GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonunda Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki G-20 Zirvesi’ne katıldı. Buradan da diğer Latin Amerika ülkelerine geçerek resmi ziyaretlerde bulundu. İkili ticari ilişkilerin öne çıktığı bu gezilere, iş insanları heyeti ile birlikte Ahmet Ahlatcı da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gezilerde yine hep yaptığı gibi Ahlatcı ile özel olarak görüştü, değerlendirmelerini aldı.

MADURO İLE SAMİMİ SOHBET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela’daki görüşmeler sırasında, Ahlatcı’yı Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile tanıştırdı. Ahlatcı’nın altın üretimi ve ticaretinde dünya çapında bir büyüklüğe ulaştığına dikkat çekerek, Venezuela ile karşılıklı yarar sağlayacak bir ticari ilişki oluşturabileceğini vurguladı.

ALTINLAR ÇORUM’A GELECEK

Ahmet Ahlatcı Çorum’a döndüğünde bu görüşmenin ayrıntılarını alabileceğiz, ama Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, dünkü yazısında bunun ipuçlarını verdi. Buna göre, Venezuela’nın altın madenlerinden çıkan altını, Ahlatcı, Çorum’daki rafinerisinde işleyip ihraç edecek. Altının bedeli ise, Türkiye’den döviz çıkmadan, prefabrik okul, hastane, konut gibi yerli üretimlerle ödenecek. Bu, bırakınız Çorum’u, Türkiye adına “muhteşem” bir gelişme. Böylesine önemli bir ticari ilişkiye adını yazdıran “Çorum’un hayırlı evlâdı” Ahmet Ahlatcı ile ne kadar övünsek azdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Osman Yıldız6 Aralık 2018 / 01:25

Allah yolunuzu bahtınız acık etsın

Turgut DİLEKC9 Aralık 2018 / 01:27

Helal olsun ÇORUM un güzel insanına.ÇORUM için herşeyin iyisini güzelini yapan ve yaptıran insan RABBİM daima yâr ve yardımcın olsun.Yolub açık olsun…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER