SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ORTAKÖY’DEN HALEP’E BİR TIR YARDIM

Çorum Ortaköy Diyanet Vakfı Şubesi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde Halepli mazlumlara gönderilmek üzere bir tır yardım malzemesi toplandı.

ORTAKÖY’DEN HALEP’E BİR TIR YARDIM
Bu haber 09 Ocak 2017 - 12:30 'de eklendi

Un, Kuru Gıda ve Giysiden oluşan yardım malzemeleri Suriye’ye ulaştırılmak üzere Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı’ya teslim edildi. Yapılan yardım çalışmasına Ortaköy Kaymakamlığı, Ortaköy Belediyesi ve Ortaköy halkı destek verdi. Ortaköy Camisi önünde yapılan uğurlama programında Ortaköy Kaymakamı Mehmet Erdem ve Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir birer konuşma yaptı. Ortaköy/Boğazkale Müftüsü Yüksel Çelik’in yaptırdığı duanın ardından yardım tırı İHH Kilis Koordinasyon merkezine ulaştırılmak üzere hareket etti.
103 Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı Ofiste yardım gönüllülerine Halep kuşatmasında ve tahliyesi sırasında yaşananlar, Suriye’de son durum, İHH’nın Türkiye’de, Suriye’de ve dünyada yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Ortaköy müftülüğüne ve Ortaköy halkına yapmış oldukları yardım çalışmasından dolayı teşekkür etti. Ortaköy Kaymakamı Mehmet Erdem ve Ortaköy/Boğazkale Müftüsü Yüksel Çelik çalışmalarından dolayı Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı’ya teşekkür etti. Bilgilendirme sonrasında Ortaköy Kaymakamlığının da desteğiyle Ortaköy Diyanet Vakfı Şubesi her evden bir çuval un sloganıyla Suriye için yeni bir yardım kampanyası başlattı.
1004

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER