SON DAKİKA

ÇORUM TİME

OTOBÜS İHALESİNİ AYNI ŞİRKET ALDI

Çorum Belediyesi’nin özel halk otobüsleri hatlarının işletme ihalesini yeniden Ulaş A.Ş. aldı. Söz konusu firma 2028 yılına kadar otobüsleri işletecek.

OTOBÜS İHALESİNİ AYNI ŞİRKET ALDI
Bu haber 07 Aralık 2017 - 14:13 'de eklendi

10 yılı kapsayan ihale kapsamında hatlarda 72 otobüs belirlenen güzergâhlarda 2028 yılına kadar hizmet verecek. Çorum Belediyesi’nin denetiminin devam edeceği ihale kapsamında yeni şartname devreye girecek. Temmuz ayının ilk haftasında yürürlüğe girmesi beklenen ihale şartnamesine göre; şehir içi taşımacılıkta 25 adet kısa, 45 adet uzun olmak üzere toplam 70 adet 2018 model otobüs hizmet verecek. Ayrıca bir çok yenilik gündeme gelecek. Yeni araçların tamamında klima olacak.

BİR HAT 150 BİN TL OLDU

Sadece Ulaş A.Ş. yetkililerinin katıldığı ihalede hat başına 150 bin TL teklif verildi. İhalede Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz ile Taksiciler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mehmet Gayretli hazır bulundu. İhale sonucunun önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

YENİ BİR ANLAYIŞ OLACAK

Yeni şartname ile birlikte bazı uygulamalar ilk kez hayata geçirilecek. Engelli ve bebek araçlı yolculara uygun yeni otobüsler olacak. Otobüslerin renk seçimi kamuoyu anketi ile belirlenecek. Kart okuma sistemi, öğrenci, asker, şehit yakını öğrenciler için sistematik bütünlük içeren yazılım uygulanacak. Otobüs şoförleri en az ortaokul mezunu, 57 yaşını geçmemiş olacak. Belediye onayı olmadan iş alamayacak. Kusuru ve ihmali olan sürücü işten çıkarılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Ziyaretci7 Aralık 2017 / 18:39

Çorum da akp yi bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar
Aferin böyle devam edin aferin

Necdet Marim8 Aralık 2017 / 02:51

Sayin başkanım ; Şoförler mutlaka eğitilmesi gerekli.soforler argo konuşmamali,sık sık tel.ile konusmamli , bir eli ile vites ve direksiyonu idare edip.kavsaklarda ve dönuslerde vatandaşbir yana bir geriye savrulmasina sebeb olmamali.durağa yaklaşmış vatandasi durmayip el kaldirdigi halde durak harici yolcu alamam mecbur degilim diyen soforler var.yaslilar ve 65 yaş kartı olan lari durakta almayan bedava biniyorsunuz. Zaten diye yolcu ile atışan kufreden Şoförler var.yolculara iyi davranmayan yolculari asagilayan.duraga yetişecegim gec kalma korkusu ile kırmızı ışık ihlali yapan.sık sık aşırı hiz yaparak firene basan yolculari orta kapıdan ön kapıya kadar düşmesine süruklenmesine sebeb olan .dikkat etmeyen.yolcu daha inmeden binmeden aracı yürüten düsmesine sebeb olan .kapıyı örtüp yolcuyu sıkıstiran Şoförler var.lutfen bu Şoförleri uyaralim.selamlar hayırlı olsun.yeni otobuslerimiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER