SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERİ İSYANDA!

Çorum’da özel halk otobüsleriyle toplu taşıma hizmeti veren Ulaş A.Ş. yetkilileri, 9 Temmuz 2019 tarihinde Çorum Belediyesi tarafından yapılacak olan tolu taşıma ihalesinin şartnamesinde yer alan şartların çok ağır olduğunu bildirdiler.

ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERİ İSYANDA!
Bu haber 05 Temmuz 2019 - 15:24 'de eklendi

Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı, uzun süredir Çorum’da toplu taşıma hizmeti verdiklerini ifade ederek, “Son zamanlarda aşırı gelen zamlar sebebiyle ağır şartlar altında çalışıyoruz. Çorum’da toplu taşıma otobüslerinin sayısının arttırılmasına karşın yolcu sayısı artmadı. Şimdi önümüzde bir ihale var fakat bu ihalede çıkacak olan şartnamede şartlar bizler için çok ağır, otobüs sayısı arttı ama yolcu sayısı artmadı. Nüfus aynı, öğrenci sayısı aynı fakat nedense otobüs sayısı arttırılıyor. Gidilen istikamet sayısı artıyor fakat otobüsler boş gidip geliyor. Normalde 46 otobüsün taşıyabileceği yolcuyu 65 otobüs taşıyor. Bu israf bizlere de yazıktır, milli servettir bu devlete de yazıktır. Vatandaşlarımızdan gelen bazı tepkilerde bizleri üzüyor, sanki çok fazla kazanıyormuşuz da düzgün hizmet vermiyormuşuz gibi bir izlenim var” dedi.

EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMEZ DURUMDAYIZ!

Hak ettikleri ücreti alamamalarına rağmen halk mağdur olmasın diye yapabilecekleri hizmetin en iyisini yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Ballı, “Ama neredeyse evimize ekmek götüremeyecek durumdayız. Mağduriyetimiz sadece otobüs sayısının artması değil bununla birlikte taşıdığımız yolcuların neredeyse yarısı ücretsiz. Ücretsiz taşıdığımız yolcu sayısı % 35’e denk geliyor. 12 veya 13 kalem ücretsiz taşıdığımız yolcular var.

AYLIK 8 BİN YOLCU ÜCRETSİZ TAŞINIYOR

Devlet ücretsiz taşınan kişiler için araç başı 800 TL gibi bir rakam veriyor fakat bu rakam ücretsiz taşınan yolcuların yarısına bile denk gelmiyor. Bir ayda 8.000 kişi ücretsiz biniyor fakat biz 800 TL alıyoruz. Birde üstelik bir yıla yakındır ihalemiz yapılmadığından dolayı bu ücreti de alamıyoruz. Mağdur olduğumuzun bilinmesini istiyoruz, evimize ekmek götüremeyecek durumdayız, halkımızdan ve yetkililerden bu konularda yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Halk5 Temmuz 2019 / 20:48

Sayın ballı güzel şeyler söylüyor sunuz ama. Biraz hatayı kendinizde arayın. Ben her gün sizin şoförlerin fırçasını yiyorum. Herkes kafasına göre davranıyor. Sizin şöförlerin yüzünden işime geç kalıyorum geçmesi gereken duraktan geçmiyor lar. Külcü zamanında senelerdir otobüsün uğradığı durak iki aydır bizleri yarı yolda bırakıyor. Kural koyuldu ise uygulayın. Eğer işinizden memnun değilseniz insanlara hizmet etmek zor geliyor sa bırakın yapmayın. Elbet bir yapan çıkar. Ayrıca şoförlerinizin bazıları otobüs kullanmaktan haberi bile yok.

Sorun büyük otobüsler5 Temmuz 2019 / 22:42

O büyük otobüsleri aldıranlarda kabahat. Orta boy otobüsler olsa hem siz yakıttan kar ederdiniz hem trafik rahatlardı sanırsın yollar 3 şerit koca koca otobüsler dolanıyor…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER