1xbet betpas mariobet

ÇORUM TİME

POLİS EKİPLERİ ALTINLARI ARIYOR

Çorum’daki yol yapım çalışmaları sırasında, içinde iskelet, cam parçaları ve pişmiş toprak şişe olan Roma dönemine ait lahit bulundu.

POLİS EKİPLERİ ALTINLARI ARIYOR
5.761
07 Aralık 2019 - 12:01

Çorum kent merkezinde belediye ekiplerince yürütülen yol çalışmaları sırasında zeminden yaklaşık 70 santimetre derinlikte lahde rastlayan işçiler, durumu Çorum Müzesi yetkililerine bildirdi. Polis ekipleriyle bölgeye giden müze uzmanları, lahdin bulunduğu alanda inceleme yaptı. Uzmanlarca gerçekleştirilen kurtarma kazısıyla lahit, bulunduğu alandan çıkarılarak müze bahçesine götürüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Belediye işçilerince sürdürülen yol çalışmaları sırasında bulunan Roma dönemine ait 2 bin yıllık lahit ile ilgili yapılan araştırmada işçilerin ‘Koruma Kanununa Muhalefet’ suçunu işledikleri tespit edilerek soruşturma başlatıldı.

POLİS İFADELERİNİ ALDI
İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yaptıkları çalışmada 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet ettikleri gerekçesiyle A.K., Y.G.,M.T.,E.O.,N.T. ve A.A. adlı işçilerin ifadeleri alındı. İşçiler ifadelerinde çıkarılan lahdin kapağını açmadıklarını, hemen sorumluları arayıp konu hakkında bilgi verdiklerini belirtti. İşçiler, mezarın içinden değerli bir şeylerin çıkıp çıkmadığından haberdar olmadıklarını dile getirdi. Cumhuriyet Savcılığı’nın olayla ilgili soruşturması ise devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

izmir escort