SON DAKİKA

ÇORUM TİME

RAMAZAN SARITEPECİ BAŞKAN OLDU

Ak Parti Sungurlu Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle girilen kongrede Ramazan Sarıtepeci başkan seçildi.

RAMAZAN SARITEPECİ BAŞKAN OLDU
Bu haber 30 Eylül 2017 - 11:35 'de eklendi

Özel İdare Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Faaliyet raporlarının okunduğu kongrede eski gençlik kolları başkanları birer konuşma yaptı. Kongreye AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Sosyal Birimler Başkanı Merve Aslaner, Sungurlu Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Çorum Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse, İskilip Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Aygün, Sungurlu İlçe Teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı. Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, “Bu ekip ruhu ile bu dava arkadaşlığıyla birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Bu mücadele memleketimizin gelişmesi, refahı için ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar için bu davanın devam etmesi gerekiyor. Sizlerde gençler olarak bu davanın temelindesiniz. Ana kademe içerisinde kadın kollarımız ve gençlik kollarımızın önemi çok büyük. Bu dava ya 3 sene 4 ay içerisinde özellikle güç veren ve bu süreçte mücadelesini gençlik kolları ekibinin başında devam ettiren genlik kolları başkanımız Fatih Atalay’a ben buradan huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden itibaren kritik süreçleri biz teşkilat olarak yaşadık ve mücadeleyi bütün kademelerimizde verdik.
204
Cumhurbaşkanlığı, 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sürecinde ve hain Fetö kalkışmasının olduğu o hain gecede darbe girişiminde işgal girişiminde onun akabinde referandumda, bu gençlerimiz teşkilat olarak gece gündüz demeden sıcak soğuk demeden bütün mücadelelerini verdiler. Bu verdikleri mücadeleden sonra kendilerini kutluyorum. Mücadelemizde devamlılık esastır. Önümüzde kritik süreçler var. Kritik süreçlerden bir tanesi 2019’daki belediye seçimleri ve onun akabinde yine Cumhurbaşkanlığı seçimlerimiz olacak. Bu seçimlerimiz de yine gençlerimize büyük işler düşmektedir. Bu enerjisi bu sinerji ben kendilerinde görüyorum. Bu mücadeleyi inşallah hep birlikte vereceğiz. Bu davanın kurucusu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir şekilde mücadelemizde etkili olacağız” diye konuştu.

‘Durmadan Çalışacağız’

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Sosyal Birimler Başkanı Merve Aslaner, “Partimiz 16 yaşında. 2001 yılında çıktığımız yolculukta bu günlere ulaştık. Kimi zaman zorluklarla kimi zaman darbe girişimiyle ve kimi zaman da e-muhtıralarla yolumuz tıkanmaya çalışıldı. Azmimizden hiç bir şey kaybetmeden, başladığımız noktadaki motivasyonumuzu her gün hatırlayarak çalışma azmimizle yolumuza devam ettik. Bu gün partimizin her kademesinde aynı heyecanı yaşıyoruz.
205
Başkanımız, senden ve ekibinden rica şudur ki sayın Cumhurbaşkanımızdan kurucu liderimiz bizlerle her toplantıda her buluşmada aldığımız öğütler bunlardır. Çalışacaksınız hiç durmadan, dinlenmeden Başkanımın vermiş olduğu örnekte gibi bir kez verdiyse devamını isteyeceksiniz. Hiç vermediyse kapısından ayrılmayacaksınız. Burada elli bin insan varsa Sungurlu’da hepsinin kapısına gideceksiniz. Hepsinden oy isteyeceksin anlatacaksın, bu davayı bu mücadeleyi bu coğrafyada var olma mücadelemizi anlatacaksın. Yaptığımız bütün hizmetlerimiz hiç biri kolay olmadı hepsinde bir alın teri hepsinde bir mücadele ve hepsinde bir dik duruş var, işte bu Ak parti gençlik kollarına düşen görevde bu dik duruşu layıkıyla taşımaktır” dedi.
203
‘Görevi devralmanın gururunu yaşıyorum’

Ak Parti Sungurlu Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sarıtepeci ise, “Ak Partide kongre demek daha güçlenmek demektir. Bu ülkeye bu millete hizmet demektir. Birlik ve beraberliğimizin artarak devam etmesi demektir. Sizler bu erdem zincirinin birer halkasısınız. Bu birliği oluşturan Ak Partililer, değerli yol arkadaşlarım var olun sağ olun. Partimiz olarak çıktığımız bu kutlu yolda önce Allah’tan yardım istedik ve daha sonra milletimizden destek bekledik. Öncelikli olarak insanlarımızın gönlünü kazanmak büyüklerimizin hayır duasını almak olmuştur. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık, kim olursa olsun herkese ulaşma gayemiz oldu. Milletimize hizmet yolunda hep birlikte çalışmamızı sürdüreceğiz. Bu kutlu bir yolculuk. Çünkü bu hayırlı bir yoldur. Bu, kendimizle birlikte çocuklarımızın torunlarımızın geleceğinizde şekillendireceğimiz bir yoldur. Bu günümüzde görevi devralmanın gururunu yaşarken bizleri, teşkilatımızı yalnız bırakmayan bütün dostlarımıza, partililerimize, gençlerimize ve Sungurlu halkımıza sevgililerimiz saygılarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımız olsun” dedi.
202

201

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Serkan beyazıt30 Eylül 2017 / 11:46

Biraz daha okumuş kendini yetiştirmiş bir tip bulunamamış mı? Ak partinin alt kanatları dökülüyor. Bu ülkeye yazık… Ülke tek savaşta kaybedilmez…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER