SON DAKİKA

ÇORUM TİME

REKTÖR MÜDÜRLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum merkez ve ilçeler de yer alan Meslek Yüksekokul Müdürleri ile gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

REKTÖR MÜDÜRLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Bu haber 12 Ekim 2017 - 9:05 'de eklendi

Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Menderes Suiçmez, İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Cengil, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık ve Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Erol katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda öğrencilerin “iş başı eğitimi” konsepti çerçevesinde mesleki bilgilerini arttırması, mesleğine dayalı pratik eğitim almaları yönünde staj yapmaları ve istihdam edilmeleri konuları görüşüldü. Toplantıda; üniversite-sektör işbirliğine ve öğrencilerimizin mezun olmadan iş hayatına hazırlanmaları için teorik eğitimleri beraberinde yerinde eğitim almalarına da büyük önem verdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Akademik Yılı Açılış Töreni’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite-sektör işbirliğine ve iş yeri eğitimlerinin teşviki konusunda önemli açıklamalar yaptığını belirterek Üniversitenin en başından bu yana üzerinde yoğun çaba serf ettiği üniversite-sektör ve işbaşı eğitim konsepti konularındaki çalışmalara Cumhurbaşkanının söylemlerinden de yola çıkarak daha da hız verileceğini vurguladı.
Oluşturulması zor bir süreç olan üniversite-sektör işbirliği çerçevesinde sektörün ilgili pek çok firmasıyla işbirliği ve yakın diyalog içerisinde hareket ettiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Alkan, öğrencilerin teorik bilginin yanı sıra reel sektörle iç içe girerek pratik anlamda da kendilerini geliştirmeye büyük olanaklar sağlayan 3+1 formülü üzerinde çalışmaların yoğunlaştırılarak gerekeli somut adımların atılacağının altını çizdi.
Meslek Yüksekokullarının ülkede büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, göreve geldiği günden bu yana MYO’ların doğru konuşlandırıldığı zaman ülkenin gelişimine büyük katkılar sağlayacağına ve Üniversitenin bünyesinde barındırdığı 7 Meslek Yüksekokulu ile sürdürülebilir kalkınmada büyük önem arz eden nitelikli ara eleman yetiştirme konusunda başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inandığını belirterek gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı MYO Müdürlerine teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER