ÇORUM TİME

ŞEHİT EŞİNİ OTOBÜSE ALMADILAR!

Çorum’da özel bir halk otobüsüne binen şehit eşi, kartında yetersiz bakiye olduğu gerekçesiyle otobüse alınmadı. Şehit eşi kartını göstermesine rağmen otobüsten indirildi.

ŞEHİT EŞİNİ OTOBÜSE ALMADILAR!
69.597
30 Temmuz 2017 - 22:29

Çorum’un en büyük “kanayan” yaralarından biri olan Özel Halk Otobüsleri ile ilgili şikayetler bitmek bilmiyor. Vatandaşların en çok şikayetçi olduğu alanların başında gelen özel halk otobüslerinde bu kez bir şehit eşine büyük bir saygısızlık yapıldı. 8 Mart 2017 tarihinde Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsal kesiminde sürdürülen operasyon sırasında şehit düşen Çorumlu Jandarma Uzman Çavuş 25 yaşındaki Ali Şirin’in eşi, Cumartesi günü Dodurga İlçesine bağlı Dikenli Köyünden Çorum’a geldi.
özel halk çorum (1)
YAŞANANLARDAN BİZ UTANDIK

Ulukavak Mahallesi Osmancık Yolu üzerindeki üst geçit yakınında bulunan durakta bekleyen şehit eşi, 14:40 sıralarında durağa gelen özel halk otobüsüne bindi. Uzun bir süredir köyde kaldığı için kartının bakiye durumunu bilmeyen şehit eşi, otobüste kartının boş olduğunu öğrendi. Ardından cebinden “Şehit Eşi Kartını” çıkararak şoföre gösterdi.
özel halk çorum (2)
ŞOFÖR ‘OTOBÜSTEN’ İNDİRDİ

Ancak, özel halk otobüsü şoföründen hiç beklemediği bir tepki geldi. Şoför, yetersiz bakiye olduğu için şehit eşinin otobüsten inmesini istedi. Şehit eşinin kartına “Bizde Yasak” şeklinde cevap veren otobüs şoförü, kadını kartına dolum yapabileceği bir durağa kadar götürmeyi bile tercih etmedi.
özel halk çorum (5)
REZİLLİĞE KİM DUR DİYECEK?

Biz basın yayın organları olarak özel halk otobüsleri ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayetleri çok kez yazdık. Özellikle şoförlerin yolculara, bilhassa otobüslere ücretsiz binen yaşlılara karşı “kaba” davranışları başı çekti. Hatta kışın ortasında yaşlı bir kadını durakta bırakıp almadan giden şoförlere şahit olduk. Ayrıca, Çorum’un her bölgesinde “kart dolumu” yapılması gerekirken “daha fazla kar amacıyla” sayıyı az tutup çilesini vatandaşlara çektirdiklerini gördük.
özel halk çorum (4)
OTOBÜSTE NEDEN JETON YOK?

Türkiye’nin bir çok şehrinde otobüslerde jeton ya da iki binimlik kart bulunurken “Çorum’da neden olmadığını” biz buradan yazarsak özellikle otobüs sahipleri çok utanır! Otobüse jeton koyma, otobüse iki binimlik kart koyma, şehir genelinde olması gerektiği kadar “dolum büfesi” açma ama otobüse binen “şehit eşini” kartında bakiye yok diye otobüsten indir öyle mi?
özel halk çorum (3)
ÇORUM BELEDİYESİ UYAMASIN

Tabi iş dönüp dolaşıp Özel Halk Otobüslerinin “asıl patronu” Çorum Belediyesi’ne geliyor. Diyeceğimiz şu ki Çorum’da özel halk otobüsleri ile ilgili ciddi bir sorun var. Ve bu konuda nihai adımı atacak olan tek yer Çorum Belediyesi. Madem “ekmek” işinde Çorum Belediyesi kendi fabrikasını kurdu, isteyince oluyor, o zaman bu özel halk otobüslerinde de devrim gibi bir karar alıp kendi özüne, asıl yapması gereken işe dönebilir. Tabi şehit eşine yapılan bu saygısızlıktan dolayı “Özür Diledikten” sonra!