SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ŞEHİT EŞİNİ OTOBÜSE ALMADILAR!

Çorum’da özel bir halk otobüsüne binen şehit eşi, kartında yetersiz bakiye olduğu gerekçesiyle otobüse alınmadı. Şehit eşi kartını göstermesine rağmen otobüsten indirildi.

ŞEHİT EŞİNİ OTOBÜSE ALMADILAR!
Bu haber 30 Temmuz 2017 - 22:29 'de eklendi

Çorum’un en büyük “kanayan” yaralarından biri olan Özel Halk Otobüsleri ile ilgili şikayetler bitmek bilmiyor. Vatandaşların en çok şikayetçi olduğu alanların başında gelen özel halk otobüslerinde bu kez bir şehit eşine büyük bir saygısızlık yapıldı. 8 Mart 2017 tarihinde Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsal kesiminde sürdürülen operasyon sırasında şehit düşen Çorumlu Jandarma Uzman Çavuş 25 yaşındaki Ali Şirin’in eşi, Cumartesi günü Dodurga İlçesine bağlı Dikenli Köyünden Çorum’a geldi.
özel halk çorum (1)
YAŞANANLARDAN BİZ UTANDIK

Ulukavak Mahallesi Osmancık Yolu üzerindeki üst geçit yakınında bulunan durakta bekleyen şehit eşi, 14:40 sıralarında durağa gelen özel halk otobüsüne bindi. Uzun bir süredir köyde kaldığı için kartının bakiye durumunu bilmeyen şehit eşi, otobüste kartının boş olduğunu öğrendi. Ardından cebinden “Şehit Eşi Kartını” çıkararak şoföre gösterdi.
özel halk çorum (2)
ŞOFÖR ‘OTOBÜSTEN’ İNDİRDİ

Ancak, özel halk otobüsü şoföründen hiç beklemediği bir tepki geldi. Şoför, yetersiz bakiye olduğu için şehit eşinin otobüsten inmesini istedi. Şehit eşinin kartına “Bizde Yasak” şeklinde cevap veren otobüs şoförü, kadını kartına dolum yapabileceği bir durağa kadar götürmeyi bile tercih etmedi.
özel halk çorum (5)
REZİLLİĞE KİM DUR DİYECEK?

Biz basın yayın organları olarak özel halk otobüsleri ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayetleri çok kez yazdık. Özellikle şoförlerin yolculara, bilhassa otobüslere ücretsiz binen yaşlılara karşı “kaba” davranışları başı çekti. Hatta kışın ortasında yaşlı bir kadını durakta bırakıp almadan giden şoförlere şahit olduk. Ayrıca, Çorum’un her bölgesinde “kart dolumu” yapılması gerekirken “daha fazla kar amacıyla” sayıyı az tutup çilesini vatandaşlara çektirdiklerini gördük.
özel halk çorum (4)
OTOBÜSTE NEDEN JETON YOK?

Türkiye’nin bir çok şehrinde otobüslerde jeton ya da iki binimlik kart bulunurken “Çorum’da neden olmadığını” biz buradan yazarsak özellikle otobüs sahipleri çok utanır! Otobüse jeton koyma, otobüse iki binimlik kart koyma, şehir genelinde olması gerektiği kadar “dolum büfesi” açma ama otobüse binen “şehit eşini” kartında bakiye yok diye otobüsten indir öyle mi?
özel halk çorum (3)
ÇORUM BELEDİYESİ UYAMASIN

Tabi iş dönüp dolaşıp Özel Halk Otobüslerinin “asıl patronu” Çorum Belediyesi’ne geliyor. Diyeceğimiz şu ki Çorum’da özel halk otobüsleri ile ilgili ciddi bir sorun var. Ve bu konuda nihai adımı atacak olan tek yer Çorum Belediyesi. Madem “ekmek” işinde Çorum Belediyesi kendi fabrikasını kurdu, isteyince oluyor, o zaman bu özel halk otobüslerinde de devrim gibi bir karar alıp kendi özüne, asıl yapması gereken işe dönebilir. Tabi şehit eşine yapılan bu saygısızlıktan dolayı “Özür Diledikten” sonra!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
24 ADET YORUM YAPILDI
Hidayet Canbolat30 Temmuz 2017 / 22:48

Bu tip insanların sehitlere bile saygısı olmaz. Eğer gerekeni yapmiyorsa belediye başkanını da şikayet etmek gerekiyor

murat bayram30 Temmuz 2017 / 22:51

Bu haber doğru ise o şoförün kanından şüpheliyim.

Öner30 Temmuz 2017 / 23:23

Ben %52 engeli raporu olan birisiyim İzmir’de ulaşımda çalıştım Ankara’da ulaşım kulandım İstanbul da kulandım sadece engeli kimliğini göstermek yeterli ama Çorum’da engeli otobüs kartı yoksa yanında jeton alacaksın ve ücretsiz kartı basıp binincede laf söyleniyor belediyenin bu duruma bir çare bulması lazım

Dinçer sanli30 Temmuz 2017 / 23:28

Bu haberi yapan kendini haberci sanan arkadaş önce gelip o şoförlerden birini bi dinledim mi kulaktan duyma haber yapıyon o kişilerinde yaşlısı şehit yada şehit yakini var onlar da geçim derdinde o trafiğin çilesini çekip mazot parasını karşılamamak ne demek sordun mu 1 değil beş değil kaç yıldır böyle artı indirimli yada ücretsiz diye öğrenci yada 65 yaş kartı ile bilenlerin haddi hesabı yok bunlar o şoför dediğin bu işten evini gecindirmeye çalışan insanların cebimden gidiyor sende deme şimdi kazanmıyorsa yapmasınlar diye bu otobüsleri bedava almadılar bir dünya para verdiler bir çark dönsün diye ama o çark sıyrıldı dönmüyor su an o şoförlerin mal sahiplerinin hepsinin kredi ve kredi kartları patlak bunları biliyormusun tarafsız araştırmacı gazetecilik yapın lütfen saygılarla

    Tuğba kara4 Ağustos 2017 / 20:43

    O kadının bakiyesi ne zaman ödendi biliyor musun eşini bu vatan için şehit verdiği gün senin ona borcun var utan biraz sen yatağında fısır fısır uyurken onun eşi şehadet şerbetini içti yüzsüz utanmaz bir de burda ahkam kesiyorsun şehit eşinden almadığını 10 lira ile mi kart borcunu kapatacaksin yuzsuzsun senin gibiler geçerse keşke senin gibilerin cenaze namazı bile kılınmaz albhu tarafsız yorumculuk sakla samanı gelince kendini aklarken kullanırsın

    Elif okumus16 Eylül 2017 / 10:25

    Mazot parasını günün tek bir seferinde çıkarır her işin bir zorluğu var emek olmadan yemek olmaz insanın başta işine saygı duyması gerek şehit eşi ya var mı ötesi maden de çalışıyor sanki o kadar mı zor bin kardeşim durakta doldur demek ama kendi akrabası eşi çocuğu olduğunda bindirirler bedeva rezillik ötesi hiç bir açıklaması yok insan sırtında götürür ya gideceği yere rabbim insanlığımızı elimizden almasın. Şehit olan asker eşini çocuğunu annesini babasını bu vatana millete emanet edip şehitlik mertebesine ulaşmış sırf bir haine kurşun sıkmak için ama şehirdeki eşkıyalar da onun eşini otobüse bindirmiyor umarım bu konu gerekli yerlere ulaşır ve gereği yapılır.

    Hüseyin Aksoy16 Kasım 2017 / 09:11

    Otobüse binen vatandaşlarımız (65 Yaş üstü indirimli kart sahipleri ve engellilerin ücretini Ulaştırma Bakanlığı ve Aile Sosyal Politika Bakanlığı zaten senin işletme sahibine ödüyor sen ne mazotundan ne bedavacılıktan bahsediyorsun DİNÇER ŞANLI hangi şehirde olursa olsun 65 yaş üstü Şehit ve Gazi vede engelliler ulaşımdan ücretsiz faydalanır artı iller arası taşımacılıktada belirli bir bilet indiriminden faydalanırlar nokta

Kadir kaya31 Temmuz 2017 / 00:07

Şoförlerin sadece otobüse binenlere değil trafikteki diğer araçlarada hiç saygısı yok. Yola duraktan aynaya bakmadan atlayan sonrasında sözlü münakaşada ben hastaneye hasta yetiştiriyorum diyen HAYSİYETSİZ şoförler olduğu sürece içerdeki yolcuları zaten düşünemiyorum.

Orhan AYDIN31 Temmuz 2017 / 01:08

Böyle bir hareketi o şehit eşine layık gören ve bu üzücü olaya vesile olan o otobüs şoförüne tek cümle söylemek istiyorum; Vatan haini şerefsiz senin yaptığın bu hareketi doğuda, güneydoğu da bile yapmıyorlar. Sen nasıl bir kanı bozuksun… Eğer bu durumla ilgili gereği yapılmazsa aynı cümleyi tüm yetkililer için tekrar edeceğim.

Özdemir31 Temmuz 2017 / 01:55

Bu saygısız şoför hakkında gerekli işlemleri bir an evvel başlatılması gerekir ve evvela ŞEHİT DİMİZİN eşinden özür dilemesi gerekir yazıklar olsun ya bu haberi okurken insanligimdan utandım ÇORUM’DA şehit de ve yakınlarına verilen değer bu olmaması lazım

Adalet31 Temmuz 2017 / 06:56

Şehidim senin icin canini versin ama sen… yaziklar olsun

YASİN ÇAKIN31 Temmuz 2017 / 08:29

ŞÖFÖRE SÖYLEYİN GELSİN O ŞEHİT EŞİNİN BİR YILLIK OTOBÜS PARASINI BEN VERECEM.MECİTÖZÜ MEMUR-SEN OLARAK.DERHAL ÖZÜR DİLESİN ŞEHİT YAKINLARINDAN

Alparslan Usta31 Temmuz 2017 / 08:51

Otobüs şöförü tamam, terbiyesiz ve şeref haysiyet yoksunu, 2 kuruş para için böyle bir kansızlığa imza atacak biri,onu anladık! Peki o otobüste bir Allah kulu da çıkıp al bacım benim karttan çekelim diyememiş mi? Ya da o şöförün yakasını toplayıp haddini bildirememiş mi?

Emrah özbüğrü31 Temmuz 2017 / 09:13

Arac plakasını paylaşımda bulunurda kimse binmesin o.ç arabasına

EBRU ALTUNKAYA31 Temmuz 2017 / 09:52

O otobus şoforunu şiddetle kiniyorum.Ben bir asker esi olarak ve corumlu olarak bunu hic yakistiramadimm.Zaten o arkadsimizin esi bedelini fazlasiyla ödedi.Bunu yapan otobus şoforunun isten atilmasi gerektigini dusunuyorum.Buyuk bir saygisizliktir.O askerlerimiz ne sartlarda gorevini yerine getiriyor kimsenin ruhu duymuyor.O saygisiz bunun farkinda degil ve şehitlik mertebisinin ne oldugunu bilmiyor bunu ögrenmesi gerek.O insanlar bizler icin canini ortaya koyuyor bizlere eslerini cocuklarini emanet birakip gidiyorlar emanete boylemi sahip cikiliyor.O saygisiz otobus şoforu arkadsimizdan özür dilemeli ve yaptigindan utanmali..

Yasin31 Temmuz 2017 / 10:04

Belediye başkanı sayın Külcü bu işe kesinlikle el atmalı otobüs şoförleri kesinlikle çok saygısız halka sorulup bir araştırma dahil yapılabilir. Araçları düzgün süremiyorlar. İndirimli ücretsiz kart sahiplerine ve yetersiz bakiyesi olanlara dövecek gibi davranıp başından atıyorlar.
Yetersiz bakiye – indirimli ve ücretsiz kart uyarılarına gelince her otobüse binmeden camda en az bir tane büyük yazı, otobüse bindikten sonra ise hem sağda hem solda iki tane büyük uyarı yazısı var. Bu yazılar kimin aklıyla o otobüslere yapıştırıldıysa o kişi o görevden alınmalı halkına güvenen birisi getirilmelidir.
İddia ediyorum her bir otobüste 3 tane büyük indirimli kart ve yetersiz bakiye binemez uyarı yazısı olan Türkiye genelinde başka bir belediye otobüsü olduğunu sanmıyorum.
Bu nedenle bu olaya belediye başkanımız kesinlikle el atmalıdır. Saygılar.

Yıldırım31 Temmuz 2017 / 13:06

Birçok belediye kendi verdiği kart olmayan il dışından gelen misafir 65 yaş üstü vatandaşların yasa gereği ücretsiz seyahat hakkını engelliyor bu konudaki şikayetlerimize bakanlık da ilgisiz kalıyor

Serdal TÜRKMEN31 Temmuz 2017 / 13:48

Biz erkekler siz kadınlarmıza ve geride kalanlarımıza saygısızlık yapın diye askere gidip ŞEHİT olmuyoruz. Kendini bilmez birileri içinde genelleme yapmıyoruz. Ama şunuda söylemden edemiycem kusura bakmayın o Mehmetcik siz böyle yapın diye değil siz rahat edin diye BAYRAĞIMIZ inmesin diye sizler, bizler rahat uyusun diye canını feda ediyor. Bilmem anlatabildim mi

Yetkililerden gereğinin yapılmasını arz ederim..

Saygılarımla…

Çağrı kıroğlu31 Temmuz 2017 / 22:00

Yazıklar olsun bu millet için kahramanca canını feda etmekten çekinmemiş kahraman kardeşimizin eşini otobüsten indiren vicdansız adama

Şevket karakaya31 Temmuz 2017 / 22:16

Sizi kutluyorum bu yanınızda dolayı tam bir dikta rejimi başkan neden susar acaba şoför lerin tamamı asgari ücret ve kültürü z

GALİP DENİZ1 Ağustos 2017 / 10:26

BU KONU HAKKINDA BELEDİYE TARAFINDAN HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILDIMI AÇIKLAMA VARMI…?ACABA YOKSA HERŞEY AYNEN DEVAM EDİYORMU…?

Emre Koca3 Ağustos 2017 / 12:30

Ne kadar yazılırsa yazılsın onlar bu yazıları umursamazlar o yüzden bence bu taşımacılık işini tekrardan belediye kendi yapmalı yoksa bunun gibi daha çok şikaet gelir… ŞEhit eşini almamak nedir ya hadi öyle bi olay oldu peki otobüste hiç mi biri yoktu onun yerine kartını kullandıracak veya parasını ödeyecek 😕 Şehitlerimizin emanetine sahip çıkalım yardımcı olmamız gerekiyor…

Mert yılmaz12 Ağustos 2017 / 22:21

Corumtime facebook taki bu haberine sırf belediyeyi aleyhinde seviyeli bir elestiri yaptim diye beni engelledin.lutfen gazeteciliginizi tekrar gözden geçirin.sizin amaciniz da belediye gibi insanlari bir şekilde susturarak sindirmekmi???

kamil akgönüi6 Aralık 2017 / 11:22

gülabi bey mahalesi cemil bey cadesinde dükanımva akşama kadar akbil jeton soruyolar bıkdım dükanımda durmak isdemiyom yetkililer bundan zevk alıyolar ilgilenmiyolar 5 milyar bayilik parası isdiyolar halka zulüm çekdiriyolar nezevk alıyolar akşşamakadar beduva ediliyo küfür hakaret ediyolar belediye bu nasıl duyarsızlık yamur yayo sanıyolar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER