SON DAKİKA

ÇORUM TİME

SAMSUN’DAKİ SINAV EZİYET OLDU

Samsun’da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavına Çorum’dan katılan adaylar yoğun trafik nedeniyle sınava yetişemedi.

SAMSUN’DAKİ SINAV EZİYET OLDU
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 12:53 'de eklendi

Öğretmen olarak atanmak isteyen öğretmen adayları 2018 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı’na girdi. Pazar günü Saat 10.00’da başlayan ve Samsun’da yapılan sınava trafik yoğunluğu nedeniyle yetişemeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, Çorum ve diğer illerden sınav için Samsun’a giden adaylar mağdur oldu. Aday yakınları ise yaşanılan duruma tepki gösterdi. Çorum’dan, Tokat’tan, Amasya’dan, Sinop’tan sınava girmek için Samsun’a giden adaylar trafikte yaşanan yoğunluktan dolayı geç kalınca sınava alınmadılar. Samsun’da 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavına geç kalıp giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamadı. Saat 10.00’da başlayıp 75 dakika süren 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı Samsun’da 47 okulda 15 bin 516 adayın katılımı ile başladı. Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsü içerisinde 26 okulda 8 bin 568 aday, ayrıca Kurupelit Kız Meslek Lisesi ve Garip Zeycan Fen Lisesi’nde 677 aday sınava girdi. Bu bölgelerde sınav nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı.

OMÜ’de bazı adaylar sınava geç kalmamak için koşarak okul kapısından içeriye girmeye çalıştı. Kampüs içerisinde araç trafiğinin de yoğun olduğu zamanlarda öğrenciler araçlardan inerek sınav yerlerine koşarak yetişmeye çalıştı. Saatin 10.00’u göstermesiyle okul kapıları kapandı ve geç kalan bazı adaylar sınava giremedi. Sınava giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, bir adayın yakınları ise içeri girebilmesi için okul kapısını yumrukladı. Güvenlik güçlerin de sözlü olarak müdahale ettiği olayda sınava giremeyen adaylar ve yakınları okul önünden ayrıldı.

Çevre illerden sınava yetişemeyen adaylar mağdur oldu

Samsun’da yaşanan trafik sorunu nedeniyle sınava giremeyen gençlerin emeğine yazık olduğunu belirten aday yakınları yaşanan olaylara tepki gösterdiler. Çorum’dan, Tokat’tan, Amasya’dan, Sinop’tan sınava girmek için Samsun’a giden adaylar ise bu tür sorunların yaşanmaması için kendi illerinde de bu tür sınavların yapılmasını istediler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER