SON DAKİKA

ÇORUM TİME

SULTAN TOWER ON NUMARA OLDU

Çorum gayrimenkul sektörünün kalitesiyle büyüyor. İnsanlar ev alırken A’dan Z’ye bütün ayrıntılara dikkat ediyor. Bu anlamda SULTAN TOWER’da şehrin prestij konutlarından birisi oldu.

SULTAN TOWER ON NUMARA OLDU
Bu haber 12 Ekim 2017 - 16:27 'de eklendi

Çorum gayrimenkul sektörünün kalitesiyle büyüyor. İnsanlar ev alırken A’dan Z’ye bütün ayrıntılara dikkat ediyor. Yapımına 2 yıl önce başlanan 13 kat ve 52 daireden oluşan SULTAN TOWER’da şehrimizin prestij konutlarından birisi oldu. Çorum’da inşaat sektöründe adından çokça söz ettiren firmalarından olan Çakır İnşaat, Uzay İnşaat, Ersoy İnşaat ve Taşlar İnşaat bir araya gelerek Sultan Tower’ı şehrimize kazandırdılar. Daire almak isteyenlerin hayallerini süsleyen, 13 katlı ve 52 dairelik projede dairelerin yaklaşık %70’i satıldı. Az sayıda kalan daireler ise yeni sahiplerini bekliyor. Sultan Tower’ı Çorum’a kazandıran Çakır İnşaat, Uzay İnşaat, Ersoy İnşaat ve Taşlar İnşaat sahipleri ortak bir basın toplantısı yaparak yeni yaşam alanı hakkında bilgiler verdiler.
IMG_5593
Lüks bir residence projesini Çorum’a kazandırdık

Ersoy İnşaat sahibi Cemal Ersoy Sultan Tower’ın Çorum’a yakışır bir yaşam alanı olduğunu belirterek bu yaşam alanında her şeyin en iyisini yaptıklarını ifade etti. Ersoy; 13 kattan oluşan Sultan Tower’da 52 dairemiz vardır. Dairelerimiz 245 mt2, çift banyolu, kilerli, giyinme odalı 4 oda 1 salon artı geniş bir balkona sahiptir. Çorum standartlarına göre oldukça lüks bir residence projesidir. Biz burayı yaparken yüksek katlara talep nasıl olur diyerek düşünmüştük gördük ki yüksek katlara da talep yoğun oldu. 50 katlı bir bina da yapılsa talep görecektir diyebiliriz. Uygun arsa bulunursa bu şekilde bir projeye daha imza atabiliriz” dedi.
IMG_5589
Kapalı ve Açık Otopark

Ersoy İnşaat sahibi Cemal Ersoy; ”Bahçemizin hemen altında kapalı otoparkımız mevcut. Her daireye bir otoparkın yanı sıra daire sahiplerimize gelen misafirlerimizi de unutmadık ve her daireye birde misafir otoparkı yaptık. Buna ilaveten de 200 araçlık açık otoparkımızda yine daire sahiplerimizin hizmetindedir. Kapalı otoparkımızda her dairenin özel deposu vardır. Otoparkımız da yangın söndürme cihazlarımız da mevcuttur” dedi.
WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.52.00
Depreme dayanıklı bir yaşam alanı yaptık

Sultan Tower’da daire sahiplerinin olası bir depremde güvenliklerini de düşündüklerini ifade eden Cemal Ersoy Fore Kazık sistemiyle de depreme dayanıklı bir yaşam alanı yaptıklarını söyledi. Ersoy; ”Bizim binamız da fore kazık sistemi uygulanmıştır. Ankara’dan jeoloji mühendisleri, uzmanları getirdik. Toprak tahlili yaptık. 30 metre derinliğinde 120 adet 80 cm çapında fore kazık sistemi uyguladık. Depreme son derece dayanıklıdır” dedi.
WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.51.50
Çorum halkının talebinden memnunuz

Çorum’a kazandırdıkları proje için mutlu olduklarını ifade eden Taşlar İnşaat sahibi Erdal Taş; ”Sultan Tower’a talebin çok iyi olduğunu görüyoruz. Tabi lüks bir proje ve lüks projelerde Çorum’da bir ilki yaptığımız için talepten de memnunuz. Çok güzel bir talep var. Müşterilerimiz memnun. Yeni yaşam alanına taşınanlarda oldu. Şuan %70 doluluk oranına sahibiz. Çorum halkının talebinden çok memnunuz. Teras balkonlarımıza ikinci bir mutfak yaparak kızartma ve kokulu yemeklerin balkonda yapılması için düşünüldü. Aynı zamanda petek sistemini de koyduk. Kışında daire sahiplerinin terasta yemek yapabilmesi için böyle bir uyguluma yaptık. Yatak odalarımız da kullanılabilecek bir çamaşır balkonumuz var. Aynı zamanda yine dairelerimiz de geniş dolabı ve askılıkları yapılmış soyunma odamız var. Soyunma odasıyla ebeveyn banyosunu da birleştirerek görseli biraz daha düzenli hale getirdik. Dairelerimizi görmek isteyen müşterilerimiz gelip gördüklerinde işçilik ve kalitede ne kadar hassas olduğumuzu anlayacaklardır” dedi. Proje ortaklarından Mehmet Çakır ise daire almak isteyenlerin mutlaka Sultan Tower’ı görmeleri gerektiğini ifade etti. Çakır; ”Burada otoparkıyla, bahçesiyle, kat terasıyla komple bir proje yapıldı ve en iyi malzemeler kullanıldı. Seçkin daire sahiplerinden oluşan mükemmel bir site oldu. Daire almak isteyenler mutlaka bu projeyi görmeden daire almasınlar” dedi.
WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.51.48
Ortak işlerde güzel sonuçlar çıkıyor

Çakır İnşaat sahibi Şaban Torun bu projenin 4 ortaklı yapıldığını ifade ederek bundan sonraki süreçlerde de Çorumlu müteahhitlerin ortak bir şekilde lüks dairelere imza atabileceklerini belirtti. Torun; ”Bu projeyi 4 ortak olarak yaptık. Çorumumuza çok çok önemli bir proje yaptık. Projeye destek olan tüm iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz. Her memlekette olduğu gibi Çorum’da da tek başına ferdi değil, konsersi yon olursa çok güzel işler çıkar. Buranın projesinde Çakır İnşaat, Uzay İnşaat, Ersoy İnşaat, Taşlar İnşaat bir araya gelip hiç zorlanmadan yapıldığı için hepsine teşekkür ediyorum. Çorum’a güzel bir örnek oldu. İnşaat yapan arkadaşlarımızın da bir araya gelip böyle güzel projeler ortaya çıkartmalarını çok isteriz. Devamını da tabi ki müteahhit arkadaşlarımızdan bekliyoruz” dedi. Buharevler Mahallesi İlim Yayma Cemiyeti’nin hemen arkasında bulunan 245 metrekare genişliğinde 4+1 konutların bulunduğu Sultan Tower’ın mimarı projesi ise Ersoy Mühendislik’e ait.
WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.52.14

WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.52.26

WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.52.03

WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.52.02

WhatsApp Image 2017-10-12 at 12.51.55

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER