SON DAKİKA

ÇORUM TİME

SUNGURLU’YA RADAR SİSTEMİ GELİYOR

Çorum İl Trafik Komisyonu, kazaların en çok yaşandığı ilçelerin başında gelen Sungurlu’ya Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulmasına karar verdi.

SUNGURLU’YA RADAR SİSTEMİ GELİYOR
Bu haber 12 Ekim 2017 - 12:30 'de eklendi

Ankara-Samsun karayolunun Sungurlu geçişine kurulacak sistemle, belirli yerlere konulacak kameralarla hız ve kural ihlalleri tespit edilip ceza kesilecek. Trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geliştirilen sistemle, kural ihlali yapan araçlar sensörler aracılığıyla tespit edilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabi tutulacak. Karar Çorum İl Trafik Komisyonunda kabul edildi.
sungurlu (1)
HIZ SINIRI TUZAK OLMAYACAK

Çorum’da ilk olarak Osmancık’ta uygulanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) hız sınırının çok düşük olması nedeniyle tuzak gibi çalışmış, binlerce sürücüye ağır cezalar çıkmıştı. Kamuoyunda yükselen tepkiler üzerine ise hız sınırında değişikliğe gidilmiş, 50’den 71’e yükseltilmişti.
sungurlu (2)
SUNGURLU’DA HIZ SINIRI 81

Osmancık’ta yaşanan sorunları dikkate alan İl Trafik Komisyonu, Sungurlu’da devreye girecek olan Elektronik Denetleme Sistemi için hız sınırını 81 olarak belirledi. Ayrıca, sürücülerin ilçeden geçişi sırasında hızlarını yavaşlatmalarını sağlamak amacıyla hız koridorları oluşturulacak.
sungurlu (3)
tedes_denetleme_trafik_sistem

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER