SON DAKİKA

ÇORUM TİME

TONLARCA ALTIN ÇORUM’A GELECEK

Altın zengini Venezuela, altınları işlemek için Çorum’u gözüne kestirdi. Devlet Başkanı Maduro’nun yardımcısının da içinde olduğu heyet Çorum’a geliyor.

TONLARCA ALTIN ÇORUM’A GELECEK
Bu haber 14 Ocak 2019 - 12:58 'de eklendi

Venezuela, sahip olduğu altınları Türkiye’de işlemek istiyor. Bu nedenle Çorum’daki altın tesislerini görmek isteyen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yardımcısını Türkiye’ye göndereceği öğrenildi. Akşam’ın haberine göre, Çorum’da ikili ticari görüşmeler yapılacak ve altın rafinerisinde incelemelerde bulunacak olan Venezuela heyeti, konuyla ilgili Maduro’ya bilgi verecek. Heyetin Çorum programı da netlik kazandı.

ALTIN RAFİNERİSİNİ GEZECEK

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın konuğu olarak Çarşamba günü Çorum’a gelerek Ahlatcı Altın Rafinerisi’nde incelemelerde bulunacak. Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı El Aissami Maddah, 16 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da İstanbul’dan özel uçakla Merzifon’a hareket edecek ve Merzifon Havaalanı’nda Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile Ahmet Ahlatcı tarafından karşılanacak.

AHMET AHLATÇI AĞIRLAYACAK

Ahlatcı Metal Rafinerisi’ni ziyaret edecek olan konuk Devlet Başkanı Yardımcısı, daha sonra Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu ile bir toplantı yapacak. Saat 14.30’da Katipler Konağı’nda verilecek öğle yemeğinden sonra Çorum’dan ayrılarak Merzifon’dan İstanbul’a dönecek. Hatırlanacağı üzere, Venezuela gezisi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Ahlatcı’yı Maduro’ya “Türkiye’de en güvendiğim işadamlarından biri” diye tanıtmış, Maduro da, ülkesinin altınlarının Ahlatcı tarafından işlenmesi için ilgililere talimat vermişti. Bu büyük ticari işbirliği, Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah’ın ziyaretiyle hayata geçecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER