SON DAKİKA

ÇORUM TİME

TOPLU TAŞIMAYI ULAŞ A.Ş KAZANDI

Çorum Belediyesi şehir içi toplu ulaşım ihalesini yeniden yaptı. Tek firma olarak Ulaş A.Ş’nin katıldığı ihalede firma temsilcileri şehir için halk otobüsü işletmesi için aylık 119 bin 750 TL teklif sundu.

TOPLU TAŞIMAYI ULAŞ A.Ş KAZANDI
Bu haber 09 Mart 2018 - 19:29 'de eklendi

İhale Belediye Başkanı Zeki Gül’ün onaylaması halinde, şehir içi toplu ulaşım hizmeti Ulaş A.Ş.’ye 10 yıllığına kiralanmış olacak. Çorum Belediyesi tarafından daha önceden de gerçekleştirdiği şehir içi toplu ulaşım ihalesi, istifa ettirilen eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ihaleyi iptal etmesi üzerine sonuçlandırılamamıştı. Yeniden yapılan ihaleye, halen şehir içi ulaşım hizmetini sürdüren Ulaş A.Ş. tek firma olarak katıldı.

HATLAR 10 YILLIĞINA KİRALANDI

İhale şartnamesi gereğince şehir içi toplu ulaşım hizmeti 10 yıllığına kiralanmak üzere aylık 118 bin 750 lira muammen bedel ile ihaleye sunuldu. İhaleye katılan tek firma olan Ulaş A.Ş. ihale şartmanesi gereğince en az bin TL’lik artış yaparak 119 bin 750 TL’lik teklif sundu.

50 ADETTE YENİ OTOBÜS ALINACAK

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün ihaleyi onaylaması durumunda Ulaş A.Ş. 10 yıl daha şehir içi toplu ulaşım hizmetini 50 adet yeni otobüs alarak sürdürecek. Otobüs işletmecileri Belediye’ye aylık 119 bin 750 TL + KDV hat ücreti ödeyecek.

İSMAİL HAKKI MELENDİZ’E TEPKİ

İhale şartnamesinde 50 adet yeni otobüs alınması konusu ise bazı Ulaş A.Ş. ortaklarının tepkisine neden oldu. “Biz bu şartlar altında batarız” diyen bir işletmeci, Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz’e sert tepki gösterdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet haluk10 Mart 2018 / 10:13

ÇORUM HALKININ ŞEHİrİÇİ TAŞITLA ULAŞİM HAREKETİ BU ŞİRKETLE 10 YIL İPOTEK EDİLİYOR. Nedir bu şirketin özelliği çorum belediyesinin olanca bütçesiyle şehir içi ulaşımını sağlayacak gücü yok mu.yoksa Çorum Ak parti milletvekilinin şirket yetkilileriyle Pehlivanca objektiflere verdiği pozlardan mı cesaret alıyor da yeni başkanda alel acele miilletvekilinin direktifleriyle bu taşıt ihalesini ihaleye açıp ihaleyi yapıyor.çorumhalkı gazetecileri siyasi partili partisis tüm halk kendini yakınen her saar her dakikailgilendiren bu İHALEYİ yakınen takip etmelidirler.bu taşıtihalesini ihaleye katılım olmadığı için tek firma oöarak katılan şirket ortakları arasında ilk isyanlar başkaldırıları gazete manşetlerinden görüyor duyuyor izliyoruz.üzülüyoruz.yazık bu düşünceye ihale açan ve vermek isteyen düşünceye.BELEDİYE BAŞKANI DEVLETİN MAD Dİ MANEVİ GÜCÜ YANINDA ELİNDE KREDİLERİ ELİNDE 100 YENİ OTOBÜS AL KENDİULAŞIMINI KENDİN YAP Çorum halkının bu şirketin uygunsuz pis köy arabalarıyla yaptığı ulaşımıa son ver.Çorumluda çorumda yaşayanda rahat ersin kurtulsun bu illet şirketin faaliyetinden İHALE ONAYLANIRSA ahmet sami ceylanın sırtını sıvazlayarak verdiği bu pozlardan korkan belediye başkanı olarak anılacak ve 10 yıl vebal cekeceksiniz,şaibe altında kalacak ezileceksiniz,.DİKKAET SEN DEVLETİ TEMSİL EDİYORSUN …..

Paradan başka bişey düşünmeyenler10 Mart 2018 / 11:19

Çorum halkına yazık oluyor.
Şirket şoförlerinin eğitilmesi şart.
Tüm sorunların kökünde eğitimsiz şoförler gelmektedir.
Umarım busefer halka karşı nazik ve sabırlı olmasını öğrenirsiniz.
Para gözüyle bakmaktan vazgeçip yolculara İnsan gözüyle bakarsınız.
Artık sizin o kötü davranışlarınız ve şehir içinde otobüsleri kafanıza göre sürüşleriniz seçimlerde verilecek oyları etkileyecektir bilesiniz.
Bu arada belediyenin kendi otobüslerinin olmadığı ve sadece özel şirkete ihaleye çıktığı ve ulaşımın tek bir şirketin TEKELİNE bırakıldığı başka bir il örneği çok var mı acaba?
Aylık belediyeye gelecek para 120 bin tl yi otobüsler sadece öğrencilerden fazlasıyla çıkartır hesap ortada 50 otobüs almayla ne batması.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER