SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ULTRASONDA SIRA ÇİLESİ BİTİYOR

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ultrason çilesi bitiyor. Özellikle ultrason konusunda büyük sıkıntıların yaşandığı hastaneye yeni radyoloji uzmanları görevlendirilecek.

ULTRASONDA SIRA ÇİLESİ BİTİYOR
Bu haber 11 Mart 2019 - 20:09 'de eklendi

Vatandaşlar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ultrason için verilen randevu zamanının çok uzun olduğundan şikayet ediyordu. Hastanede ortalama 10 dakika süren ultrason görüntülemeleri için ileri tarihlere verilen randevular hasta yakınlarını isyan ettirmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ise vatandaşların ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği yönündeki şikayetlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Hastalara ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği iddia edilmektedir. Hastanemizde ultrason çekim süresi 105 güne çıkmış olup; bu randevu gün süresinin bakanlık standartlarına indirilebilmesi ve hastalarımızın mağduriyetlerinin giderilebilmesi için Müdürlüğümüz tarafından ultrasonografi hizmet alım ihalesine çıkılmıştır” demişti.

HASTANE YÖNETİMİ HAREKETE GEÇTİ

Kamuoyundan gelen yoğun tepkiler üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yönetimi harekete geçti. Vatandaşların şikayetlerine konu olan ultrason çekimindeki sıkıntıların giderilmesi amacıyla hastaneye yeni radyoloji uzmanları görevlendirilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER