SON DAKİKA

ÇORUM TİME

VATANDAŞIN ÖNCELİĞİ PROJE DEĞİL GEÇİM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, vatandaşların önceliğinin ‘mega projeler’ değil, geçim olduğunu söyledi.

VATANDAŞIN ÖNCELİĞİ PROJE DEĞİL GEÇİM
Bu haber 13 Mart 2019 - 15:59 'de eklendi

Özgür Kılıç, adı küçük ama devasa büyüklükteki Küçük Sanayi Sitesi’nde ki seçim çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. KSS’yi adeta karış karış gezmeyi sürdüren ve ziyaret ettiği iş yerlerinde esnafa hal hatırın yanı sıra ekonomisinin nasıl olduğunu soran Kılıç, esnafın işlerinin olmadığını gördüğünü ve çoğu esnafın siftahsız işyerini kapattığını söyledi. Esnafın kendisine genellikle işlerin düşüklüğünden ve ekonomideki kötü gidişattan bahsettiğini anlatan CHP Adayı Kılıç, “Belediye Başkanlığını kazanırsam, bir Belediye Başkanı olarak tüm esnaf kesimini koruyup kollamaya çalışacağım. Moralinizi yüksek tutun. Bu günler geçecek. Mart’ın sonu bahar olacak inşallah” dedi. CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve bazı Belediye Meclis üyesi adaylarının da kendisine eşlik ettiği sanayi ziyaretinde esnaflar Özgür Kılıç’ı sıcak ilgiyle karşılayarak, yine bağırlarına bastılar. CHP Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, Türkiye’nin ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğini belirterek, “Bugünkü ekonomik kriz her geçen gün biraz daha derinleşiyor, esnaf ve vatandaşların canını yakmaya devam ediyor” diye konuştu.

ÇORUMLULARIN PARASINI ŞUAN İÇİN MEGA PROJELERE HARCAMAYACAĞIZ

Şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla kenti yöneteceklerini kaydeden Kılıç, büyük bütçeli projeleri vatandaşın fikrini almadan hayata geçirmeyeceğini, Çorumluların parasını şuan için ‘mega projelere’ harcamayacağını belirtti. Kılıç, vatandaşların önceliğinin ‘mega projeler’ değil, geçim olduğunun da altını çizdi. Özgür Kılıç, “Bizim birinci gayemiz insanın mutlu olmasıdır, öncelikle insanların karnı doyacak. Biz burada yerel seçim yapıyoruz, genel seçim değil. Vatandaşın derdi yolundaki asfalt, sokağının temizliği ve belediyenin sosyal destek programlarıdır. Herkes yaşadığı şehrin güzelleşmesini istiyor, herkes sağlıklı büyüyen bir kent istiyor. Bundan doğal ne olabilir ki. İyi bir kentleşme, ticaretten kent içi ulaşıma; gençlerin eğitiminden kadınların güvenliğine kadar pek çok konuda huzur ve bereketin artması demek. Bizim de tek gayemiz bu olacak. Mega projeler değil.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER