SON DAKİKA

ÇORUM TİME

YENİ HASTANEDE DEHŞET SAÇTILAR!

Çorum’da yeni hizmete açılan 800 yataklı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları görevlileri darp etti.

YENİ HASTANEDE DEHŞET SAÇTILAR!
Bu haber 11 Ekim 2017 - 11:51 'de eklendi

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının sağlık görevlilerine fiziki saldırıda bulunduğu ileri sürüldü. İddialara göre, önceki gün sabah saat 05.00 sıralarında hastane acil servisine getirilen bir hasta, acildeki ilk müdahalenin ardından koroner anjiyografi ünitesine alındı. Hasta yakınlarına durumun ciddiyeti ve hastanın hayati tehlikesi bulunduğuna dair bilgi verilmesine rağmen yaklaşık 30 hasta yakını bağırarak doktor, hemşire, personel ve güvenlik görevlilerine fiziksel saldırıda bulundu.
hastane kavga (3)
GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN KOLU KIRILDI!

Arbede sırasında E.B. isimli güvenlik görevlisinin kolu kırıldı. Koroner bakım ünitesinin kapısı kırılarak tüm aletlere zarar verildi. Sağlık Sen Çorum Şubesi yöneticileri, hastane önünde basın açıklaması yaparak saldırıyı şiddetle kınadı. Açıklamada, sağlık görevlilerinin güvenliklerinin sağlanması, sağlıkta şiddetin sona ermesi için gerekli yasal çalışmaların yapılması istendi. Bu arada, hastane polisi olayla ilgili soruşturma başlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Yasar avucu11 Ekim 2017 / 15:43

Az bile yapmislar yataktaki hastami itmi belli deyil.hasta ya hasta muamelesi yapilmiyo

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER