SON DAKİKA

ÇORUM TİME

HASTANEDE SORUNLAR BİTMİYOR

Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı Çorum Yerel Basında çıkan haberler üzerine konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

HASTANEDE SORUNLAR BİTMİYOR
Bu haber 19 Haziran 2019 - 8:52 'de eklendi

Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı Çorum Yerel Basında çıkan haberler üzerine konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Sobacı açıklamasında; Sosyal Medyada Çorum Gündemi isimli sayfanın 11/06/2019 tarihinde “Bugün yağmur yağdı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine de Yağmur Yağdı kovalar sıra sıra..” cümlesiyle paylaştığı video hakkında, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapılan açıklama aşağıda sunulmuştur: T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası geçici kabulü yapılmış ve kesin kabulü henüz yapılmamıştır. Bu sebeple hastane binasındaki tadilat halen yüklenici firma uhdesinde bulunmakta ve bu süreç içerisinde idare tarafından hiçbir işlem yapılamamakta olup, bina ile ilgili oluşan sıkıntılar yüklenici firma ve ihale makamı İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bildirilmektedir. Habere konu olan durumla ilgili Hastane 4. ve 7. Blokları arasında bulunan cam çatı aksamında hastane hizmete açıldığı günden itibaren zaman zaman aşırı yağmurlardan sonra sızıntı problemleri yaşanmış ve inşaat firmasına durum defalarca bildirilmiştir. 3. kez yüklenici firma tarafından tadilat yapılmasına rağmen sızıntılar ne yazık ki hala devam etmektedir. Haberde bahsi geçen durum hakkında yüklenici firma ile temasa geçilmiş olup, ayrıca kesin kabul aşamasında kabul heyetine de sıkıntı iletilecektir. Yaşanan olumsuzluklardan dolayı tüm Çorum’lulardan özür diliyor, çözümü noktasında çabalarımızın devam etmekte olduğunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.

MAMOGRAFİ CİHAZI AÇIKLAMASI

Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı Çorum Yerel Basında çıkan haberler üzerine konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı: İlimizde yayın yapmakta olan Kesin Karar Gazetesinin 12/06/2019 tarihli nüshasında “Özel Sağlıkta Skandal” başlığı ile verilen haber hakkında İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından bir açıklama yapılması zaruriyeti hasıl olmuştur. Haberde Cildiye doktoru olmadan hasta kabulü yapıldığı iddia edilmektedir. 28/12/2018 tarihinde habere konu sağlık kuruluşu yönetimi tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze cildiye doktorunun hastanelerinden ayrılış yaptığı bildirilmiştir. Müdürlüğümüz tarafından 07/01/2019 tarihli Valilik Onayı ile Uzman Hekim istihdam edilene kadar cildiye branşının ve estetik biriminin faaliyeti durdurulmuştur. Yine haberde mamoğrafi cihazının lisans tarihinin yenilenmediği ve denetimde bunun tespit edilmediği iddia edilmektedir. 28/06/2018 tarihinde yapılan denetimde, mamoğrafi cihazının lisans vize tarihinin dolduğu sehven fark edilmemiş olup, kusurlu personel hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. 06/07/2018 tarihinde hastane Türkiye Atom Enerjisi Kurumuna (TAEK) başvurmuş ve başvuru sonucu lisans tarihi 2023’e kadar uzatılmıştır. Söz konusu cihazın vize tarihinin zamanında güncellenmemesi ile ilgili Müdürlüğümüz tarafından hastaneye idari yaptırım uygulanmıştır. Ayrıca haberde iddia edilen diğer hususlar ile ilgili Sağlık Bakanlığından müfettiş talep edilmiştir. Soruşturma sonucuna göre idari işlem tesis edileceğini kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederim.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Yeşim19 Haziran 2019 / 13:03

Hastane değil felaket noktası babannem ameliyat oldu hastane enfeksiyonu kaptı onu kaybettik oğlumu 40 derece ateşle götürdüm doktor bualmadık acil de görevli doktor bu böyle 3 4 gün sürer dedi gönderdi özel hastaneye götürdüm yarım saatte düşürdüler ateşini. Annem bacağım ağrıyor diye gitti mide ilacı verip göndermiş doktor ne yapmanız gerektiğini size bırakıyorum SAYIN ÖMER SOBASI ben de sağlık müdürlüğünde MUMTAZ BEY zamanında çalıştım böyle lakayit bir sistem görmedim. Resmen dalga geçiyorlar hastalarla yorum sizin.

Ahmet yılmaz20 Haziran 2019 / 08:41

Çorumlu bir doktor olarak çorumda çalışmamı engellediler.. Çorumda sağlık yönetimi torpilin, adam kayırmanın, kul hakkı yemenin bir numaralı adresi olmuş..

yaşar yıldız27 Haziran 2019 / 08:37

Kardeşim defalarca yazdık yerel basınada wapsaptan attım hastane çevresine asvalt yapmak çokmu zor insanlar çamur deryasından çıkıp hastaneye giriyor hastanede insanlar enfeksiyondan hayatını kaybedenler var ALLAH Aşkına çevreyi çamurdan kurtarın artık

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER