SON DAKİKA

ÇORUM TİME

YOLYAPAR KABRİ BAŞINDA ANILDI

Çorum Haber’in eski Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yolyapar, aramızdan ayrılışının 3. yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle hasret, özlem ve rahmetle anıldı.

YOLYAPAR KABRİ BAŞINDA ANILDI
Bu haber 12 Ekim 2017 - 16:51 'de eklendi

Çorum Haber’in eski Genel Yayın Yönetmeni, eski CHP Gençlik Kolları Başkanı, eski CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yolyapar, aramızdan ayrılışının 3. yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle hasret, özlem ve rahmetle anıldı. Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı, Mehmet Yolyapar’ın kardeşi olan Mustafa Yolyapar, 12 Ekim 2014 tarihinde 48 yaşında hayata veda etmişti. Mustafa Yolyapar için Çorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen anma törenine Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Çorum Haber Genel Müdürü ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, merhum Mustafa Yolyapar’ın ailesi, Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Osman Bolluk, CHP eski İl Başkanları Cengiz Atlas, Osman Samsunlu, CHP İl yöneticileri, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, SES eski Şube Başkanı Merter Kocatüfek, Yazılıkaya Yayın Kurulu üyesi sanat dostları, sevenleri ile meslektaşları katıldı.
11
Çorum’un tanınmış simalarından Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Çorum Haber yazarı Fikrettin Çıplak ile emekli Ulucami Baş İmam Hatibi Hasan Kestek hocanın Kur’an-ı Kerim okuması ve dua etmesi ile başlayan törende daha sonra konuşmalara geçildi. Törende konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erzen, Yolyapar’ın özellikle genç meslektaşlarına gazetecilik açısından örnek olmuş başarılı bir gazeteci olduğunu hatırlatarak “Kişiliğiyle örnek olmuş, gönüllerde iyi bir yer edinmiş Mustafa Yolyapar bizlerde derin izler bırakarak aramızdan ayrıldı. Ölümünden sonra hatırlanmak güzel bir duygu. Mesai arkadaşlığı yaptığımız dönemde beraber ekmek yedik su içtik. Nasıl iyi bir insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Allah hepimize vefatından sonra anılmayı nasip etsin. Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun” dedi.
12
Basın dünyasında değerli bir arkadaşı olan Mustafa Yolyapar’ı özlemle andığını söyleyen Muzaffer Gündoğar ise 30 yılı aşkın tanışıklığı olan Yolyaparın mükemmel bir insan, beyefendi bir kişi olduğunu belirterek “Işıklar içinde yatsın. Mekanı cennet olsun” diye konuştu. Gerek hayatta gerekse öldükten sonra en acı şeyin unutulmak olduğunu dile getiren Fikrettin Çıplak ise gençlerin hayal kurarak, yaşlıların ise anılarını hafızalarında tutarak yaşadığını, ölülerin ise iyilik ve güzellikle anılmaktan mutlu olduğunu açıkladı. Mustafa Yolyapar’ı anmak için toplandıklarını hatırlatan Çıplak, Allah’tan rahmet diledi. Mehmet Yolyapar ise konuşmasında Mustafa Yolyapar’ın tek kelime ile iyi bir insan olduğunu hatırlatarak sevgiyle, özlemle ve rahmetle andıklarını vurguladı. Mehmet Yolyapar anma etkinliğine katılan tüm sevenlerine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. Konuşmaların ve duanın ardından Mustafa Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenleri tarafından karanfil bırakıldı.
10

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER