SON DAKİKA

ÇORUM TİME

YOZGAT VE TOKAT UÇUŞA GEÇECEK

Kısa bir süre önce temelleri atılan Yozgat ve Tokat Havalimanlarının alt yapı çalışmaları son hızla devam ediyor. Yozgat havalimanı Alaca’ya 25, Çorum’a 65 kilometre uzaklıkta olacak.

YOZGAT VE TOKAT UÇUŞA GEÇECEK
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 17:54 'de eklendi

3 Haziran 2018 tarihinde temeli atılan Yozgat Havalimanı’nın alt yapı çalışmaları son hızla devam ediyor. Yozgat Havalimanı alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Yozgat AK Parti Milletvekili Yusuf Başer bilgi verdi. Alt yapı çalışmalarının yüzde 10’luk kısmının tamamlandığını açıklayan Başer, “Yozgat Havalimanı Yozgat insanın ve bölgedeki insanların yıllardan beri hayalini kurduğu bir projeydi. Şu an burada günlük 75 kişi, 50’yi aşkın iş makinesiyle 24 saat mesai usulüyle çalışıyor. 900 gün süre içerisinde yapılması beklenilen ve 175 milyon TL’ye mal olması gereken Yozgat Havalimanı, 2 bin 700 metre uzunluğunda ve 300 metre aprona sahip. Alt yapı çalışmaları son hızla devam ediyor. Öyle umut ediyorum ki firmamız belirlenen süreden çok daha önce havalimanını yapıp Yozgatlı vatandaşların hizmetine sunacaktır” dedi.

ALACA VE ÇORUM’DA YARARLANACAK

Havalimanın Yozgat’ın gelişmesinde ve kalkınmasında büyük rol oynayacağını söyleyen Başer, “Bulunduğumuz nokta Alaca’ya 25 kilometre Çorum’a 65 kilometre. İnşallah karayolları yol ağına almış olduğumuz Sarımbeyden başlamak üzere Eymir-Çekerek, Eymir-Aydıncık hattı ile bağlandığı zamanda Tokat ilimizle buraya 150 kilometre civarı mesafe olmuş olacak. Yozgat Bozok Hava Limanı sadece Yozgat halkına değil bölge halkına da hizmet edecek. Hafriyat işlerinin yüzde 10’u bitmiş durumda. 2020 yılının Eylül ayında hava limanın açmış olacağız” şeklinde konuştu. AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’e AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse ve İlçe Başkanı İskender Nazlı da eşlik etti.

TOKAT’TA 2. HAVAALANI YAPILIYOR

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından Tokat’ın Merkez ilçesi Söngüt köyü mevkiinde “Tokat Yeni Havalimanı” yapımına başlandı. Mevcut havalimanının bulunduğu bölgedeki pistin uzatılamaması ve yeni bir pist yapımının mümkün olmaması sebebiyle fiziki şartların daha uygun olduğu yere havalimanı yapılacak. Yeni Havalimanı, mevcut Tokat Havalimanı’nın doğu sınırında bulunuyor. Yapılacak olan Yeni Havalimanı, D-180 kara yoluna (Çankırı – Çorum – Amasya – Tokat Karayolu) havalimanı bağlantı yolu ile bağlanacak. Projenin toplam maliyetinin 175 milyon TL olacağı düşünülüyor. Projenin, yatırım süresinin 2018-2021 yılları arasında olması ve Tokat Havalimanı’nın en geç 2022 yılında hizmete açılması bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Yabancı 665410 Ağustos 2018 / 07:28

Yozga Yozgat Havalimanı Yozgat insanın ve bölgedeki insanların yıllardan beri hayalini kurduğu bir proje bırakın bu yalanları bize fabrika üretmek lazim sayın yetkili

Tokat /merkez10 Ağustos 2018 / 11:04

Sonunda tokatta havaalani na kavuşuyor ☺😀

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER