SON DAKİKA

ÇORUM TİME

YOZGAT’A ASKERİ BİRLİK GELİYOR

Yozgat’ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” dedi. Erdoğan, Yozgat Havalimanı’nı 2022 yılında hizmete sunulacağını açıkladı.

YOZGAT’A ASKERİ BİRLİK GELİYOR
Bu haber 25 Şubat 2019 - 15:26 'de eklendi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Yozgat’ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” dedi. Erdoğan, “Yozgatlı iş insanlarımıza, girişimcilere toplam 2.2 katrilyon TL yatırım teşviki verdik. Eğitimde 2 bin 323 adet yeni derslik inşa ettik. Bozok Üniversitesi’ni Yozgat’a biz kazandırdık. Yozgatlı çiftçimize 1.6 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Yozgat Havalimanı’nı 2022 yılında hizmete sunmayı planlıyoruz” dedi. Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

MÜJDELERİ TEK TEK SIRALADI…

Bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde Yozgat hep ilk sıralarda yer aldı. Şimdi bir kez daha sizlerden destek istiyorum. Yozgat 31 Mart’ta fitne oyunlarını bir kez daha bozuyor muyuz? Yozgat 31 Mart’ta Yozgat’ta ve Türkiye’de istikbalimize göz dikenlere bir kez daha derslerini veriyor muyuz? Yozgat’a gençlik merkez, sporcu fabrikası, kapalı yüzme havuzu, spor salonları inşa ettik. Millet Bahçemizin yapımına bu yıl başlıyoruz. Yozgat Şehir Hastanemizi kazandırdık. 250 yataklı Sorgun Devlet Hastanesi’ni yaptık. TOKİ vasıtasıyla Yozgat’ta 6582 konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışı ile 38 bin 711 Yozgatlı kardeşimizin sıkıntısını çözdük.

Ulaşımda 44 km’den devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 376 km’ye çıkarttık. Yozgat’ın yollarını yapım işi bazı talihsizlikler yüzünden gecikti. Kalanı da bitiriyoruz.

YOZGAT HAVALİMANI 2022 YILINDA HİZMETE GİRECEK

Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı ile Yozgat – Sivas 1 saate, Yozgat – İstanbul 5 saat 15 dakika sürecek. Bu hattın inşası da uzadı. Ama inşallah bu işin sonuna geliyoruz. Bu yüksek hızlı tren hattını Kayseri’ye uzatacağız. Yozgat Havalimanımızın inşaatı sürüyor, 2022 yılında hizmete sunmayı hedefliyoruz.

Bay Kemal; bak sana Yozgat’ın resmi rakamını veriyorum. 1,6 katrilyon lira tarımsal destek verdik Yozgatlı çiftçimize. Yozgat’ta bir Teknopark iki OSB kurduk. Havalimanımızın hemen yanındaki yeni OSB şehrimiz için yeni bir gelişme kapısı olacak.

“7 BİN 500 EK İSTİHDAM SAĞLADIK”

Yozgat’ın pek çok ilçesinde termal su var. Turizm altyapısı giderek genişliyor. Sorgun, Sarıkaya, Saraykent’ten sonra Akdağmadeni’ni de termal turizm kapsamına alıyoruz. Yozgatlı iş insanlarımıza, girişimcilerimize toplamda 2,2 katrilyon yatırım teşviki verdik. Desteklerimizle 7 bin 500 ilave istihdam oluşturduk.

Yozgatlı kardeşlerimizin merkez ve tüm ilçeleriyle birlik, beraberlik içinde memleketlerine sahip çıkmaları gerekiyor. Yurt dışında bu kadar kardeşimiz var, Yozgatlı kardeşlerimiz Yozgat’a sahip çıkmalı. Yanı başındaki iller nispeten daha ileriye giderken Yozgat yerinde saymamalı. Hatta mevzi kaybediyorsa düşünmeliyiz. Bakın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ben hemşeriniz. Aynı şekilde Cemil Çiçek bey, gerek Meclis Başkanlığı gerek bakanlıklarla hemşeriniz. Bekir Bozdağ bey, uzun yıllar bakanlık yaptı hemşeriniz… Siyasetin, bürokrasinin, iş dünyasının her kademesinde Yozgatlı kardeşlerim var. Benim yine danışmanım konumunda olan Yozgatlı hemşeriniz var. Böyle bir kadro Yozgat’ı şaha kaldırır ve kaldırıyor. Bizim için aslolan Yozgat’a hizmettir. Yozgat’ı üzeni biz de üzeriz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
4 ADET YORUM YAPILDI
Kys25 Şubat 2019 / 16:00

kardeşim ne müjdesi yıllardır aynı teraneler gelip gidiyor en son 5 sene önce yozgata geldiğinde “Size acemi birliği yakışmaz, usta birliği yakışır. Ustalara usta yakışır.” demişti. 5 senede herhangi bir icraat olmadı. bugün de gelmiş askeri birlik kurulacak diyor. hızlı tren temeli atılalı 10 sene oldu daha 5 sene sonra zor açılır. havalimanı da göstermelik temeli atıldı iyi niyetli düşünceyle en az 5 senesi rahat var . yozgatta var olan fabrikalar satıldı arazileri peşkeş çekildi yerlerine avm’ler dikildi siz neden bahsediyorsunuz

yaşar yıldız25 Şubat 2019 / 17:03

Bizde sadece haberini yapar haberini okuruz iç geçiririz yazıklar olsun o oy verdiğim vekillere diyecek hiç birşey bulamıyorum hakkım oyum haram olsun

turgay eliacik25 Şubat 2019 / 17:22

sayın reis seni hangi akıl yönlendiriyor merak ettik ne mantık yozgatta ülkemizin bir parçası ama dış hattı olan 100 000 nüfuzlu bir ilimize atıl yatırımlar 2 sene sonra kapanır

Bayram ÇAKIN26 Şubat 2019 / 07:44

Bizim 🐄 ler ikna oldu mali Yozgat götürüyor 😉

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER