ÇORUM TİME

BASIN MİLLETİMİZİN MÜŞTEREK SESİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Gazeteciler Gününü kutladı.

BASIN MİLLETİMİZİN MÜŞTEREK SESİDİR
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
10 Ocak 2018 - 9:01

Son Güncelleme: 10 Ocak 2018 09:01 Aras yayınladığı mesajında; Basın, iletişim dünyasının en güçlü organlarından birisidir. Haber ve bilgi almamızı sağlayan, kamuoyunu bilgilendiren, toplumu düşünmeye ve doğruya ulaşmaya yönelten en etkili araçlardan birisi basındır. Basın mensuplarımız, bu sorumlulukları yerine getirmek için her ortamda ve koşulda bir sorumluluk duygusuyla çalışıyorlar. Toplumumuza karşı önemli bir hizmeti yerine getiriyorlar. Bu yüzden basınımızın çalışanlarının görevleri kutsal ve meşakkatli bir iştir. Gazetecilerimizin çalışma şartlarının ve sosyal haklarının iyileştirilmesi, basınımızın çalışmalarına güç katacaktır. Toplumsal gelişmemize de katkı sağlayacaktır. 1961 yılından beri kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü basınımızın çalışanları için özel ve anlamlı bir gündür. 56 yıl önce yapılan yasal düzenleme ile gazete çalışanları bir takım sosyal haklara kavuşmuşlardır. Ancak bugün görmekteyiz ki basın çalışanlarımız zor ve kısıtlı şartlarda görev yapmaktadırlar. Basının tarafsız olması, hür ve müstakil çalışabilmesi, toplumu objektif şekilde bilgilendirmesi sonucunda bireyler toplumla ve dünyayla bütünleşmekte, meseleleri kavramakta ve toplumsal yaşama da etkin bir biçimde katılmaktadır. Demokrasi kavramının yaşamın için de basına önemli görevler düşmektedir. Basının bağımsız ve tarafsız olmadığı yerlerde demokrasiden ve hürriyetten bahsedilemez.

GAZETECİLERİMİZ, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZLE ÖRTÜŞEN BİR ANLAYIŞA SAHİP OLMALIDIR

Gazetecilerimiz milli ve manevi değerlerimizle örtüşen bir anlayışa sahip olmalıdırlar. Aynı zamanda tarih, coğrafya, edebiyat, sanat ve kültür konusunda toplumumuzun bilgilenmesi ve şuur sahibi olması konusunda hassasiyet göstermelidirler. Basın, her şartlarda gayr-ı milli düşünce ve emellere destek verenlere engel olmalıdır. Toplumumuzun, milletimizin, devletimizin ve insanlığın değerlerinin bir koruyucusu olmalıdır. Basın çalışanlarımızın üzerine düşen diğer bir görev de güzel Türkçemizin doğru ve etkin olarak kullanılması ve dilimizin dünya üzerinde kullanılmasına katkı sağlamaktır. Kişisel haklar, özel yaşama saygı gibi konuların sorumlu yayıncılık anlayışının bir gerçeğidir. Basın, insanımızın sesi olmalıdır. Kamuoyunun haber almasını sağlama görevini ilkeli, dürüst, tarafsız bir sorumluluk anlayışıyla başarıyla yerine getirmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşen görev anlayışı ve sorumluluk bilinci içerinde, her ne şartta olursa olsun görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın çalışanlarına yardım ve desteklerimizin artarak sürecektir ve kapılarımızın her daim kendilerine açıktır. Basın çalışanlarının çalışma şartlarının daha iyi şekilde düzenlenmesini, basının toplumsal gelişmemize sağlayacağı faydaların bu şekilde gerçekleşmesini temenni ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, basınımızın çalışanlarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ