ÇORUM TİME

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Çorum Kadın Meclisi üyelerinin, kentte 4 yaşındaki bir erkek çocuğun cinsel istismara uğradığı iddialarına Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
20 Haziran 2019 - 8:54

Son Güncelleme: 20 Haziran 2019 08:54 Yapılan açıklamada, olayla ilgili olarak tespit edilen 3 bayan ve 1 erkek şahsın ifadelerinin alındığı ve mağdurun cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığının tespiti açısından yürütülen soruşturmanın devam edildiği kaydedildi.
Konu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Bazı görsel medyada ve internet ortamında “Çorum ilinde 4 yaşındaki çocuğun kaçırılarak cinsel istismara maruz kaldığı ve hiçbir işlem yapılmadığı” şeklinde haberler yer alması üzerine bu konuda basın açıklaması yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur. Müşteki Y.B.’nin 2015 doğumlu çocuğu Y.B.’nin parkta tek başına bulunmakta iken kaçırılarak cinsel istismara maruz kaldığından bahisle kolluk kuvvetlerine 30/05/2019 tarihinde müracaatı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2019/7236 sayılı dosyası ile soruşturma başlatılmıştır. Yürütülen soruşturma kapsamında: mağdur Y.B’nin 31/05/2019 tarihinde avukat huzurunda ve uzman nezaretinde çocuk izleme merkezinde ifadesi alınmış ve olayla ilgili olarak tespit edilen 3 bayan ve 1 erkek şahsın 30/05/2019 tarihinde şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınmıştır Şüpheliler savunmalarında, parkta torunlarıyla birlikte oynayan mağdur Y.B.’nin tek başına olması nedeniyle mağdurun ikametlerine kendi torunları ile birlikte geldiğini beyan ettikleri olayla ilgili olarak, moleküler genetik inceleme ile mağdurun cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığının tespiti açısından yürütülen soruşturma devam etmektedir. Görsel medya ve internet ortamında iddia edildiği gibi sorumlular hakkında hiçbir hukuki işlem yapılmadığı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ