short haircuts short hairstyles short haircuts for black women short haircuts for women

bodrum escort

ÇORUM TİME

CHP’LİLER SALDIRIYI PROTESTO ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Örgütü, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. Basın açıklamasına HDP, İyi Parti, TKP ve EMEP temsilcileri de katılarak destek verdi.

CHP’LİLER SALDIRIYI PROTESTO ETTİ
2.137
22 Nisan 2019 - 18:49

Kent Meydanı’nda eşzamanlı gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, TKP İl Başkanı Erol Celep, HDP İl Eş Başkanı Ümit Küçükbayatlı, EMEP İl Başkanı Cafer Gökmen, KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Nevzat Veldet, ADD Şube Başkanı Uğur Demirer, Çorum Hukukçular Derneği Başkanı Av.Ahmet Özdel, Eğitim İş Şube Başkanı İlhan Yaşar, DİSK Emekli Sen Temsilcisi Hikmet Aydın, Eğitim Sen Temsilcisi Hıdır Aygün, CHP Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Oğuzlar Belediye Eski Başkanı Orhan Ateş, Çorum Barosu Eski Başkanı Av.Altan Akpınar, CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, CHP Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. CHP Çorum Örgütü adına hazırlanan bildiriyi okuyan İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır” dedi.

‘PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM’

Kılıçdaroğlu’na yapılanın sıradan bir protesto olmadığını dile getiren CHP İl Başkanı Tüfekçi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

‘SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR’

Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

‘AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI’

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Eray Tüfekçi23 Nisan 2019 / 01:27

İyi Partiye yazıklar olsun. Bir de milliyetçiyim der ama hdp emep ve tkp ile birlikte şehit ailesini kınamaya gitmiş.

Ali Veli23 Nisan 2019 / 01:39

İyi parti bir de milliyetçiyim diyor. Şehit ailesini kınamaya gitmiş. Hdp tkp ve emep ile. Yazıklar olsun.

Eray Tüfekçi23 Nisan 2019 / 01:46

Chp il başkanı eray tüfekçiyede şehit ailesini kınamak yakışmadı. Çorumlu chplileride sağduyulu bilirdik.

short haircutsshort hairstylesshort haircuts for black womenshort haircuts for women