ÇORUM TİME

ÇORUM’DA CAM FİLMİNE CEZA YOK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cam filmi yasağı çıkışı sonrası Çorum’da başlatılan trafik uygulamaları yazılı bir emre kadar durduruldu.

ÇORUM’DA CAM FİLMİNE CEZA YOK!
63.147
09 Kasım 2017 - 12:49

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesinin ardından vatandaşlar, araçlarında bulunan cam filmlerini söktürmek için Çorum’da sanayilerde uzun kuyruklar oluşturdu. Trafik cezalarıyla karşı karşıya kalmamak için oto camcılara akın eden vatandaşlar, onlarca para vererek taktırdıkları cam filmini söktürmek için modeline göre araç başına 50 ile 100 lira arası ücret ödediler.

CUMHURBAŞKANI SORUNA EL ATTI

Ancak araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da kızdırdı. Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi” dedi. Toplantıda “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi.

PEKİ SÖKTÜRENLER NE OLACAK?

Belki kesilen cezalar bir şekilde düzeltilecek. Ancak asıl sorun yasaklandı diye bunları söktüren araç sahipleri ne yapacak?. Araçlarındaki cam filmlerini söktüren vatandaşlar zararlarının karşılanmasını istiyor. Vatandaşlar; “Hem taktırırken hem de söktürürken para verdik. Çok zarara uğradık. Bunlar içinde bir çözüm bulunmalı. Zararımız karşılanmalı” diye yetkililere seslendiler.

ÇORUM’DA UYGULAMA DURDURULDU

Öte yandan Çorum’da yasağın başlaması ile birlikte başlatılan polis uygulamaları da durduruldu. Polis telsizlerinden trafik ekiplerine araçlar üzerinde başlatılan cam filmi denetimlerinin yazılı bir emre kadar durdurulduğu anonsları yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Hasan KABAK9 Kasım 2017 / 19:58

Bizim sanayide 50 liranın üzerine hiç çıkmadı cam filim sökme işlemi insanlara doğru haber verin ben sanayide bu işi yapıyorum

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot