ÇORUM TİME

ÇORUM’DA SUYA İNDİRİM GELDİ

Çorum’da konut ve ticarethanelerde ilk 16 ton için suda yüzde 10 indirim yapılması kararlaştırıldı. CHP yapılan indirimin evsel ve katı atık gibi kalemleri kapsamadığını belirterek bunun yüzde 2’lik bir indirim olduğunu açıkladı.

ÇORUM’DA SUYA İNDİRİM GELDİ
2.366
07 Mayıs 2019 - 16:52

Çorum Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi. Dr. Halil İbrahim Aşgın Başkanlığında toplanan mecliste su faturalarındaki indirim maddesi tartışmaya neden oldu. Başkan Aşgın, 31 Mart seçimleri öncesi içme suyunda indirime gideceklerinin sözünü vermişti. Aşgın’ın seçim vaadi olarak söylemiş olduğu su faturalarındaki indirim konusu ise meclisi gerdi. Başkan Aşgın, söz konusu indirimi hem konutlarda hem de ticarethanelerde ilk 16 tonda yüzde 10 olarak açıklaması üzerine CHP’li Meclis üyeleri bu duruma tepki gösterdi.

FATURAYA EN FAZLA 2-3 LİRA YANSIYACAK

CHP Meclis üyeleri, akaryakıt istasyonları gibi iş yerlerinde indirime gidilmemesini, bunun yerine indirimin konutlarda yoğunlaştırılmasını talep ettiler. CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz ise indirimin faturadaki karşılığının 2-3 TL’ye denk geldiğini dolayısıyla bunun da yüzde 2’lik bir indirim söz konusu olduğunu belirterek, yapılan indirime tepki gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
yaşar yıldız7 Mayıs 2019 / 17:06

Milletinen dalga geçmeyin suyun ton bedeli şuydu %10 indirim yapıyoruz şimdi şu oldu deyin e ben 16 ton su harcamıyorum şimdi ben indirimden yararlanamayacak mıyım bu nedir anlayan varsa açıklasın