ÇORUM TİME

DEVLETİN ZİRVESİ ÇORUM’A GELİYOR

DEVLETİN ZİRVESİ ÇORUM’A GELİYOR
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
21 Şubat 2014 - 11:16

Son Güncelleme: 21 Şubat 2014 11:16 zübeyirSİVAS Valisi Çorumlu hemşerimiz Zübeyir Kemelek bu sabaha karşı hayatını kaybetti. Kemelek, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Geçen yıl midesinden Ankara’da ameliyat olan Kemelek 13 Şubat’ta da Malatya Turgut Özal Tıp Merkezinde karaciğer nakli olmuştu. Ameliyattan sonra yoğun bakıma alınan Kemelek komadan çıkamayarak bu sabah yaşamını yitirdi.
Hemşerimiz Zübeyir Kemelek için bugün Sivas valiliğinde tören düzenlenecek. Daha sonra cenaze Çorum’un İskilip İlçesine getirilerek Cumartesi günü defnedilecek. Haber İskilip’te büyük üzüntüye yol açtı. Cenaze törenine İçişleri Bakanı Efkan Ala başta olmak üzere üst düzey çok sayıda ismin katılması bekleniyor.

ÇORUMLU VALİNİN HAYATI

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Espiye Kaymakamlık Vekilliği Şabanözü, Nazımiye, Iğdır, Ümraniye Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı, Kayseri Vali Yardımcılığı yaptı. İstanbul Ümraniye Kaymakamlığından sonra 2006 tarihinde Osmaniye valiliğine atandı. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Tekirdağ Valiliği görevine atandı. 3 Ağustos 2012’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Sivas Valiliğine atandı. Evli ve 3 çocuğu babası…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ