ÇORUM TİME

GENÇ KADIN AİLE KURBANI OLDU

Çorum’da ayrı yaşadığı eşini tabancayla vurarak öldüren kişi ile kayınvalidesi ve kayınpederi tutuklandı. Koca kasten öldürmek, genç kadının anne ve babası ise azmettirmekten tutuklandı.

GENÇ KADIN AİLE KURBANI OLDU
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
01 Temmuz 2019 - 19:39

Son Güncelleme: 4 Temmuz 2019 13:43 Dün öğle saatlerinde Bahçelievler Mahallesi’ndeki Aşık Mahsuni Şerif Parkı yakınlarında, ayrı yaşadığı eşi Gökçen Şişman’ı (20) tabancayla vurarak öldürmek suçundan gözaltına alınan Selim Şişman (25), genç kadının annesi Neslihan ve babası Yaşar Şişman ile Sevcan Şentürk’ün emniyetteki işlemleri tamamlandı. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Selim Şişman’ın, savcılıktaki sorgusunda, eşiyle bir süredir ayrı yaşadığını ve kendisiyle barışmak için Zonguldak’tan Çorum’a geldiğini ifade ederek, “Kendisiyle
barışmak için kayınvalidem ve kayınpederimi de yanıma alıp Çorum’a geldim. Barışmak istemediğini söyleyince çocuğumu almak istedim. O sırada tartıştık. Ben de korkutmak için tabancayla ateş ettim. Mermi isabet edince de yaralandı. Sonra araca bindirip hastaneye götürürken polisler bizi durdurdu.” diye konuştu.

ANNE VE BABASI DA TUTUKLANDI

Genç kızın annesi Neslihan ve babası Yaşar Şişman da ifadelerinde, ayrı yaşayan kızları Gökçen ile damatları Selim Şişman’ı barıştırmak için Çorum’a geldiklerini, Şişman’ın kızlarını öldüreceğinden kesinlikle bilgilerinin olmadığını öne sürdü. Sevcan Şentürk ise genç kızın Çorum’daki adresini, barışmak için kente gelen eşi ile ailesine kendisinin verdiğini, ancak olayın böyle sonuçlanacağını tahmin etmediğini iddia etti. Savcılıktaki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Selim Şişman, “kasten öldürmek” suçundan, Neslihan ve Yaşar Şişman da “azmettirme” suçlarından tutuklandı, Sevcan Ş. ise adli kontrol şartıyla salı verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ