ÇORUM TİME

STK TEMSİLCİLERİNDEN AK PARTİ’YE TAM DESTEK

STK TEMSİLCİLERİNDEN AK PARTİ’YE TAM DESTEK
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
28 Ekim 2015 - 13:59

Son Güncelleme: 28 Ekim 2015 13:59 stk (16)Çorum Belediye Başkan Muzaffer Külcü, Milli İrade Platformu üyeleriyle bir araya geldi…

65 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisinin katıldığı programda 1 Kasım seçimlerinin Türkiye tarihi ve mazlum milletler için tarihi bir seçim olduğu belirtilerek “AK Parti 13 yılda yaptıklarıyla mazlumların, mağdurların partisi haline gelmiştir. Türk milleti ile dünyadaki mazlum milletler de 1 Kasım’da çıkacak sonucu heyecanla beklemektedirler” denildi. TBMM İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Salim Uslu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Milli İrade Platformu Dönem Sözcüsü, Ensar Vakfı Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bir araya geldiği toplantı İkinci Bahar Lokantası’nda gerçekleştirildi.

Külcü: 1 Kasım milletimizin bahtını açacak bir dönüm noktası

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, toplantıda yaptığı konuşmada 65 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin bir araya gelmesini ve bir duruş sergiliyor olmasını çok önemsediğini belirterek “Birbirimizi yenilemek, heyecanımızı tazelemek için buradayız. 1 Kasım inşallah milletimizin bahtını açacak çok önemli bir dönüm noktası olacak. 14 Ağustos 2001’de dönemin AK Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti başkanı olarak yaptığı ilk konuşmasında “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dediğini ve bu sözün derin anlamlar içerdiğini vurgulayan Başkan Külcü, “O söz, o iddia medeniyetimize ait değerlerimizin hayatımıza hakim kılınması iddiasıydı. Zor yollardan yürüdük, zor süreçlerden geçtik. Tuzakları birlikte aştık, mesafeler kat ettik.” dedi. Tüm bu zorlu zorlu süreçlerden sonra Türkiye’nin dünyada adından söz ettiren bir ülke haline geldiğini, Türkiye’nin adeta zulme uğrayanların, darlık çekenlerin umudu haline geldiğinin altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Türkiye büyüyor, güçleniyor, buna engel olmalıyız diyenler, kötü niyetliler ülkemizin daha fazla gelişmesini istemeyenler ülkemiz üzerinde oyunlarını oynamaya devam ediyor. Milletimiz buna da dur diyecektir. Bizim mücadelemiz Hak ile Batıl’ın mücadelesidir. Oturduğumuz yerden başarı gelemeyecektir. Daha fazla çalışıp, daha çok mücadele etmeliyiz. Allah ne murat eder onu ise bilemeyiz.” dedi. Başkan Külcü, toplantıya katılan tüm STK temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
stk (13)
Salim Uslu: Cumhurbaşkanımıza yönelik tepkiler Milletimize yapılmış tehditlerdir.

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, STK buluşmasında yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinin normal bir seçim değil bir varoluş mücadelesi olduğunu söyledi. AK Parti’ye gönül veren herkes için aslolanın kariyer değil, karakter olması gerektiğini belirten Salim Uslu, “Bu davanın omurgasının sağlam olması her şeyden önemlidir. Gurur ve kibir asla bize göre değildir. Bugün burada bulunan STK temsilcilerinin duruşunu çok önemsiyor ve benimsiyorum. Sizler haksızlıklar karşısında tavır aldınız. Bugün bazı şer odaklarının Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik tepkileri aslında Türk milletine yönelmiş tehditlerdir.” dedi. Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebelerinin de yayınladıkları deklarasyonu çok önemsediğini kaydeden Salim Uslu, “Bu bir nesil hareketidir. Bizimle başlamış bir hareket değildir. Bizler, yüzyıllar önce başlamış mücadelenin neferleriyiz.” diye konuştu.

Bekiroğlu: Sandıklara sahip çıkalım

AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu da yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimleri sonrası yaşananların herkesin malumu olduğunu belirterek oluşturulmak istenen kaos ortamının Türk halkını tedirgin ettiğin söyledi. 1 Kasım seçimlerinde sandık kurullarında görev alacakların sandıklara sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Rumi Bekiroğlu, “Sandıklara sahip çıkmak çok önemli. Bunu 7 Haziran’da çok iyi gördük. 40 yıldan beri devam eden terör olayları istikrarımıza sıkılmış en büyük kurşundur. Bu davanın neferleri olarak STK’larla el ele kol kola mücadele ediyoruz.” dedi.

Aşgın: AK Parti iç vesayetleri kaldırdı. Uluslararası vesayeti de kaldıracaktır

Toplantıda Milli İrade Platformu adına konuşan Ensar Vakfı Başkanı Halil İbrahim Aşgın da yaptığı konuşmada AK Parti’nin 13 yıl boyunca vesayetleri kaldırmak için büyük mücadele verdiğinin altını çizdi. Askeri, bürokratik, hukuk ve cemaat vesayetlerinin bugün AK Parti sayesinde ortadan kalktığını ve sırada en önemli vesayetin yani uluslararası vesayetin kalkacağına inandığı için AK Parti’ye 1 Kasım’da Milli İrade Platformu olarak destek vereceklerinin altını çizen Halil İbrahim Aşgın, “AK Parti tüm gücüyle uluslararası vesayetle mücadele ediyor. Bunu da kaldırırsa Türkiye’mizi çok güzel günler bekliyor.” dedi. 2 Kasım’da seçim sonuçlarına göre Tel Aviv’de ve Kudüs’te bayram yapma hazırlıklarının başladığına değinen Aşgın, “AK Parti kurulduğundan bugüne kadar bir tabela partisi olmadı. 13 yılda yaptıklarıyla mazlumların, mağdurların partisi oldu. Biz Müslümanlar inanıyoruz ki 1 Kasım’da güçlü bir şekilde tek başına iktidara gelecek ve Tel Aviv’de bayram yapmak isteyenlerin heveslerini kursağında bırakacaktır. 2 Kasım’da mazlum milletler bayram yapacaktır. Kudüs, bayram yapacaktır” dedi.

Nur talebelerinden AK Parti’ye tam destek

Kereb-i Gazi Vakfı Başkanı Burhan Pekcan, toplantıda Türkiye Abiler Meşveret kararını okuyarak 1 Kasım’da AK Parti’ye destek vereceklerini açıkladı. Pekcan, Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebeleri olana Ahmet Aytimur, Abdullah Yeğin ve Hüsnü Bayramoğlu’nun kaleme aldığı kararı okuyarak nur talebelerinin 1 Kasım’da ülkenin selameti için AK Parti’ye oy vereceklerini açıkladı.
stk (15)

stk (10)

stk (5)

stk (4)

stk (3)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ