ÇORUM TİME

TAŞERON MAĞDURLARI MHP’Yİ ZİYARET ETTİ

Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi Ameliyathane ve Yoğun Bakım biriminde çalışan taşeron işçiler Milliyetçi Hareket Partisini ziyaret ettiler.

TAŞERON MAĞDURLARI MHP’Yİ ZİYARET ETTİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
12 Ocak 2018 - 15:43

Son Güncelleme: 12 Ocak 2018 15:43 Taşeron yasası kapsamı dışında kalan çalışanlar mağduriyetlerini dile getirdiler. Dekontaminasyon ve Dezenfeksiyon Malzemeli Hizmet Alım İhalesi kapsamında çalışan ve işin sözleşmesindeki ‘’%70’lik kısım asgari işçilik maliyetidir’’ ifadesinden dolayı kapsam dışında kaldıklarını ifade ettiler. Taşeron yasasıyla hastane çalışanlarının tamamının kadroya geçtiğini ancak kendilerinin bunun dışında kaldıklarını söylediler. Bu konuda siyasi partileri ziyaret edeceklerini belirten çalışanlar, taşeron yasasının herkesi kapsayarak tamamlanması gerektiğini anlatacaklarını belirttiler. Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras ise şu açıklamalarda bulundu: Biz sorumlu siyaset gereği milletimizin talep ve istekleri konusunda onları dinliyor ve görüşüyoruz. Toplumun her kesiminin düşünce ve taleplerini de gündeme getirmeye ve kamuoyuna taşımaya çalışıyoruz. Taşeron yasası partimizin seçim beyannamelerinde yer almıştır. Genel Başkanımız ve Milletvekillerimiz sürekli bu konuda açıklamalar yaparak taşeron konusunu gündemde tutmuştur. 2017 yılı sonunda çıkarılan taşeron yasasını desteklemiştir.

Taşeronların kadroya geçmesi ülkemizin faydasına olmuştur. Ancak taşeron konusunda eksiklikler bulunmaktadır. Kapsamın dışında klan KİT çalışanları, kanunlarda ve mevzuatlarda geçen ifadelerden dolayı kapsama giremeyen binlerce çalışan vardır. Bu konuda birçok heyet partimizi ziyaret etmiş ve bu konudaki mağduriyetlerini ve taleplerini iletmiştir. Partimiz bu konuya duyarsız kalmamış, kendilerinin mağduriyetlerini dile getireceğinin sözünü vermiştir. Bugün de bizleri ziyarete gelen hastane çalışanlarımız, hastanede sadece kendilerinin kapsam dışında kaldığını ifade ettiler. Bizlerden mağduriyetlerini dile getirmemizi istediler. Partimiz taşeron yasasında kalan eksikleri meclis gündemine taşıyacaktır. Taşeron yasasından mağdur olanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gayret edecektir. Hayırlı bir düzenleme yapılmıştır ve bu düzenleme tamamına erdirilmelidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ