ÇORUM TİME

trenUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, 14 büyükşehrin hızlı tren ayağıyla birbirine bağlanacağı söyledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’nin nüfus olarak yüzde 40’ına tekamül eden 14 büyükşehrini hızlı tren ağıyla birbirine bağlamış olacağız” diye devam etti.
Bakan Yıldırım’ın bahsettiği 14 büyükşehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Konya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, Kırıkkale, Sivas ve Yozgat.
Yüksek hızlı tren hattının merkezi başkent Ankara olacak. BİNALİ
Binali Yıldırım bugüne kadar 1100 kilometre hızlı tren hattı yaptıklarını söyledi. Tren konusunda yaşanan bu yeni gelişme Çorum kamuoyunda büyük şaşkınlık yaratırken gözler Çorum Milletvekillerine çevrildi. Daha önce havaalanı konusunda büyük hayal kırıklığı yaşayan Çorum, tren çalışmasında da bir anlamda devre dışı kalmış oldu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, 14 büyükşehrin hızlı tren ayağıyla birbirine bağlanacağı söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’nin nüfus olarak yüzde 40’ına tekamül eden 14 büyükşehrini hızlı tren ağıyla birbirine bağlamış olacağız” diye devam etti. Bakan Yıldırım’ın bahsettiği 14 büyükşehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, […]

14 ŞEHRE HIZLI TREN, ÇORUM’A YOK (VİDEO)

3.063
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.