ÇORUM TİME

AHİ EVRAN PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Çorum’da 2011 yılında kurulan S.S. Çorum Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi’nin 2020 yılı Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

AHİ EVRAN PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
2.119
19 Ağustos 2020 - 18:17

Afra Kültür Merkezinde yapılan Genel Kurula AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak ile bazı oda başkanları, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda esnaf katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Bilal Çetin, divan üyeliklerini ise Selim Metineren, Osman Nuri Türker ve Cemalettin Polattaş yaptı. Genel Kurulda kooperatifin gelir-gider bilançoları ile denetim ve faaliyet raporları Kooperatifin Mali Müşaviri Cahit Demir tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi. Genel kurul 2020 yılı tahmini bütçesinin okunmasıyla sona erdi. Genel kurulda konuşan AK Parti Çorum Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, kooperatif üyelerine önemli bir müjde verdi. Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına arazi bedeli olarak yatırılması gereken peşinat konusunda bakanlık yetkilileri ile görüşerek ödemenin 24 taksit halinde yapılmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

YAKINDA TEMELİ ATILACAK

Toplam 1032 üyesi bulunan ve kalkınan Çorum’un büyük hamlesi olarak değerlendirilen S.S. Çorum Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi, Çorum-Ankara yolu üzerinde 3 bin dönümlük alanda kurulması planlanırken, çırak ve kalfa yetiştirilmesinde öncü olacak. Proje sanayi esnafına yönelik bir çalışma olmasının yanı sıra, aynı zamanda büyüyen, gelişen, değişen Çorum’un modern bir yüzü olarak şehrin yapısının değişmesine katkı sağlayacak şekilde projelendirildi. Projenin hayata geçmesiyle birlikte hem Çorum hem de Çorum esnafı rahat bir nefes alacak. Esnaf ve sanatkâr mezbelelikten kurtularak daha modern çalışma alanlarına kavuşacak. Tüm yazışmaları tamamlanan projeye önümüzdeki günlerde ilk kazmanın vurulması bekleniyor.

ARTIK BİR ENGEL KALMADI

S.S. Çorum Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç, Çorum esnafına nefes aldıracak Ahi Evran Sanayi Şehri Projesi için artık önlerinde hiçbir engel kalmadığını söyledi. Kılıç, kooperatifin mali genel kurulunda AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ın arazi bedelinin ödenmesi noktasında Çevre ve Şehirclik Bakanlığının taksit kolaylığı sağlayacağını müjdelemesi üzerine büyük sevinç yaşadıklarını kaydetti. “Vekilimizden Allah razı olsun. Bizlere bugüne kadar çok büyük destekleri oldu” diyen Yalçın Kılıç, bu süre zarfında esnaf ve sanatkarlara destek veren bütün siyasi partilerle diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Arazi bedelinin taksitlendirilmesi ile birlikte önlerinde hiçbir engelin kalmayacağını vurgulayan Yalçın Kılıç, üyelerinde üzerlerine düşen mali yükümlülükleri yerine getirmesini istedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
    paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot