ÇORUM TİME

AK PARTİ’NİN SÜRPRİZ ÇORUM ADAYI ARİF ERSOY MU?

AK PARTİ’NİN SÜRPRİZ ÇORUM ADAYI ARİF ERSOY MU?
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
11 Ağustos 2013 - 20:05

Son Güncelleme: 11 Ağustos 2013 20:05 Yerel seçimler yaklaştıkça muhtemel belediye başkan aday adaylarının isimleri de kamuoyunda sıkça konuşulmaya devam ediyor. Çorum’da siyasi kulisler Ramazan Bayramında da hız kesmedi. Bayramlaşmalar sırasında konuşulan öyle bir isim vardı ki AK Parti ve Saadet Partisi çevrelerinde heyecan yarattı. Milli Görüş’ün Türkiye’deki önemli isimlerinden, Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşı ve Çorum’un eski arif ersoy corum adayBelediye Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy’un ismi kulislerde AK Parti’nin sürpriz belediye başkan adayı olarak konuşulmaya başladı. AK Parti’nin kurulduğu dönem Saadet Partisi’nde kalarak Necmettin Erbakan’ın yanında kalmayı tercih eden Prof. Dr. Arif Ersoy, tüm ısrarlara rağmen AK Parti’ye katılmayı kabul etmemişti. Ancak, Erbakan’ın ölümünden sonra Saadet Partisi içerisinde de bir takım sorunlar yaşanmaya başladı. Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi’nden ayrılıp önce HAS Parti’yi kurması, daha sonrada partiyi kapatıp AK Parti’ye katılması Saadet içerindeki dengeleri de değiştirdi.

ARİF ERSOY’UN ÇORUM’DAKİ ÖĞRENCİLERİ

Refah Partisi ve Fazilet Partisi dönemlerinde Çorum siyasetinin en etkili isimlerinden biri olan Prof. Dr. Arif Ersoy, bugün AK Parti’de yöneticilik yapan birçok isme siyaseten “ağabeylik” yapmış bir isim olarak dikkat çekiyor. AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve AK Parti eski İl Başkanı Mehmet Karadağ gibi birçok isim Arif Ersoy’un öğrencileri arasında yer alıyor.

ÇORUM BELEDİYESİ’NE GERİ DÖNÜŞMÜ VAR

arif ersoy corum aday adayıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bülent Arınç ve Numan Kurtulmuş gibi partinin önde gelen birçok yöneticisi ile çok önemli düzeyde diyalogları bulunan Prof. Dr. Arif Ersoy, AK Parti’ye geçmesi durumunda Çorum Belediyesi’ne geri dönüş yapabilir. Çorum’da 8 yıl belediye başkanlığı yapan ve bu süre zarfında kente önemli katkılar sunan Ersoy, Çorum’un en başarılı belediye başkanları arasında gösterilmişti.

ERSOY’UN ADAYLIĞINA GENEL MERKEZ NASIL BAKIYOR?

Yine kulislerde konuşulanlara göre Arif Ersoy’un AK Parti’den muhtemel Çorum Belediye Başkan Adayı olması halinde Genel Merkezden önemli bir destek alabileceği ifade ediliyor. Bunun en büyük nedeni olarak ise “Çorum’da aday sıkıntısı var” gerekçe gösteriliyor. Çorum’da son dönemde parti içerisinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle genel merkezin “ağabeylik” yapacak bir isme daha sıcak bakacağı dile getiriliyor.

PROF. DR. ARİF ERSOY VE AK PARTİ’NİN 2023 VİZYONU

akparti_4703AK Parti’nin 2023 vizyonu kapsamında yerel seçimlerde belirleyeceği adaylar daha önceki seçimlere göre ince elenip, sık dokunacak. Adayların partiye nasıl bir katkı sunacağı, kamuoyunda ne kadar sevildikleri, seçilmeleri halinde ne gibi plan ve projeleri olduğu göz önünde bulundurulacak. Ayrıca adayların kişisel durumları, kariyerleri, eğitim durumları, bugüne kadar yaptıkları da genel merkez tarafından mercek altına alınacak. Bu çerçevede Prof. Dr. Arif Ersoy’un diğer aday adaylarına göre çok daha şanslı ve bir adım önde olduğu ifade ediliyor.

PROF. DR. ARİF ERSOY KİMDİR?

Prof. Dr. Arif Ersoy 1948 Çorum doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset ve İdare Bölümü’nden 1973 yılında mezun olan Ersoy, aynı zamanda Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nü de bitirdi. İngiltere Leeds Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İktisadi Kalkınma dalında mastır derecesini 1976’da yaptı. Ege Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Doktora Derecesi’ni 1979 yılında tamamlamış ve ardından 1982’de Yardımcı Doçent, 1986’da İktisat Doçenti ve 1992 yılında da İktisat Profesörü olmuştur. 1977 ve 1979 yılları arasında Ege Üniversitesi, İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi, yine aynı üniversite de 1979 ve 1982 yılları arasında İktisat Doktoru görevlerinde bulunmuştur. 1982 ve 1986 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat Bölümü’nde Yardımcı Doçent, 1982 ve 1983 yılları arasında yine İktisat Bölümü Başkan Yardımcılığı, 1986 ve 1992 yılları arasında İktisat Doçenti, 1992 ve 1994 yılları arasında da yine aynı kurumda İktisat Profesörü görevlerinde bulunmuştur. 1990 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’deki Renmin Üniversitesi’nde dokuz ay misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 27 Mart 1994 ve 17 Nisan 1999 yılları arasında ilk dönem Çorum Belediye Başkan’lığı yapmış ve sonrasında ikinci kez 18 Nisan 1999 ve 8 Ağustos 2002 yılları arasında da ikinci dönem Çorum Belediye Başkanlığı’nı yapmıştır. Mayıs 1999 ve Haziran 2002 tarihleri arasında da Avrupa Konseyi Mahalli İdareler Meclisi Üyeliği yapmıştır. Prof. Dr. Arif Ersoy, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı ve Ekonomik Sosyal İşleri Başkanlığı’nı yürütmektedir. (CORUMTİME.COM)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
abdullah şahan 25 Şubat 2015 / 21:22

inanmıyorum! arif hocanın böyle bir karar vereceğine
çünkü Hak merkezli adil düzenden roma merkezli zalim düzenin
savunucularının peşlerine takılacağını sanmıyorum.
hocam kimin arabasına yakıt taşındığını bilmeniz lazım.
saygılarımla

seyitkalehisar@hotmailcom 9 Mart 2015 / 23:18

güç ve şartların etkisiyle gömlek değiştiren karekterlere yazıklar olsun

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ