ÇORUM TİME

AKIL OYUNLARINDA ÖDÜLLER VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çorum Belediyesi ile birlikte yürüttüğü ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan “VII. Akıl Oyunları Projesi” tamamlanarak dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

AKIL OYUNLARINDA ÖDÜLLER VERİLDİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
15 Ocak 2018 - 13:03

Son Güncelleme: 15 Ocak 2018 13:14 Buhara Kültür Merkezinde yapılan ödül törenine, Vali Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili Salim Uslu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, çok sayıda davetli katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük törende yaptığı konuşmada: “Çorumda güzel şeyler oluyor. Valimiz ve Belediye Başkanımızın destekleriyle güzel çalışmalar yapıyoruz. Bunlar içerisinde en güzeli de okuma gruplarımız. 10 500 öğrencimiz kitap okuyarak 15 gün içerisinde değerlendirme yapıyorlar. Yazar buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarla geleceğimizi şekillendiriyoruz. Çorum’un yazarlarını yetiştirmeye başladık. Akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetleri de önemsiyoruz. Akıl oyunları bunun bir parçası. Bu yarışmalara katılan öğrencilerimize ve desteklerinden dolayı velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü konuşmasında: “VII. Akıl Oyunları ve Kadınca Okumak ödül töreni için buradayız. Yedincisi gerçekleştirdiğimiz akıl oyunlarına 420 okulumuzdan 632 evladımız katıldı. Bu yarışmalarla eğlenerek güzel vakit geçirirken, ileriyi düşünmeyi de öğreniyorlar. Aynı zamanda geleneksel oyunlarla da dünden bugüne, bugünden yarına köprü kuruyoruz. Valimize, Milli Eğitim Müdürümüz ve eğitim camiamıza teşekkür ediyorum.” dedi. Vali Necmeddin Kılıç konuşmasında: “Gelişmiş ülkeler eğitime büyük önem veriyor. Çok şükür bizde de bu örnekleri görüyoruz. Belediyemiz imar işleri yanında eğitime, sosyal faaliyetlere para ayırıyor. Çorumda eğitim iyi durumda. Öğrencilerimiz daha çok sosyal faaliyetlerle uğraşsın istiyoruz. Belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. Törenin sonunda; Satranç, Hedef 5, Becerikli Yapılar, Reversi, Mangala, Abolone ve Koridor Turnuvası alanlarında yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilerin ödülleri verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ