ÇORUM TİME

ALKAN’DAN İLİM YAYMA’YA ZİYARET

ALKAN’DAN İLİM YAYMA’YA ZİYARET
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
06 Mart 2014 - 9:22

Son Güncelleme: 6 Mart 2014 09:22 ilimyHitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitenin yapmış olduğu ikili işbirliği anlaşmaları ile Erasmus ve Mevlana Değişim Programlarıyla Dünya’nın farklı ülkelerinden gelerek Üniversitemizde eğitime başlayan yabancı uyruklu öğrencimize yurt katkısı sağlayan İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mehmet Karadağ, “Dünyadaki farklı üniversitelerle yapmış olduğunuz işbirlikleriyle Hitit Üniversitesi’ni aktif hale getirdiniz, başarılı hizmetlerinizle bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyorsunuz, sizin gelişinizle Üniversite kapılarını herkese açtı, STK’ları, halkı, herkesi kucaklayan bir üniversite haline geldiniz” dedi.
“Her zaman Üniversitenin desteğini hissettik ve bizde elimizden geldiği kadar Üniversiteye destek vereceğiz” şeklinde açıklamada bulunan Karadağ, bu öğrenci değişim programlarına yurt katkısı sunmaya gayret gösterdiklerini ifade ederek “kişilerin düşüncelerine göre değil yaptığı işlere göre değerlendiren bir yönetim anlayışınız takdire şayandır, Çorum’a ve Çorumluya verdiğiniz katma değer için size İlim Yayma Cemiyeti adına teşekkür ederim” şeklinde açıklamalarda bulundu.
İlim Yayma Cemiyeti’nin güzel hizmetler, güzel işler yaptığını, burada verilen hizmetlerden çocukların da çok etkilendiklerini ve ülkelerinde Çorum’u ve Çorumluyu anlattıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Kırgızistan’dan gelen 17 öğrencimize İlim Yayma Cemiyeti tarafından ücretsiz bir şekilde konaklama hizmeti verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ’a teşekkür etti.
“Her iş bir şekilde yapılır, önemli olan işbirliği içerisinde işleri hızlı ve olumlu bir şekilde yapmaktır” diyen Alkan, “Çorumlu üniversitesine sahip çıktı, herkes bir yerden Üniversiteye katkı sağlamaya çalışıyor, Çorumlu bürokratlarımızda il dışında Üniversitemizin ismini duyunca ellerinde geleni yapıyorlar, bizim insanımız çok özverilidir, önemli olan ne yapıldığını doğru anlatmak, yapılanın doğru olduğunu bildiği zaman Çorumlu desteğini esirgemez” dedi.
Şuan devam eden inşaatlarımız yanısıra diğer inşaatlarımıza da hızlı bir şekilde başlayarak  Kuzey Kampüs inşatlarının tamamlanmasına gayret ettiklerini belirten Alkan, Üniversitemizin yapmakta olduğu gayretli çalışmalarla ve almış olduğu desteklerle daha da büyüyeceğini/güçleneceğini belirterek bu ekip çalışmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ