ÇORUM TİME

Almanya ve İspanya’da eğitim aldılar

Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ kapsamında Almanya ve İspanya’yı ziyaret etti.

Almanya ve İspanya’da eğitim aldılar
85
23 Aralık 2021 - 10:49

Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ kapsamında Avrupa Komisyonu’ndan hibe ile desteklenen “Garden-Based Learning in School Education; “ From indoor Childhood to Active Outdoor Students” isimli 2019-1-DE03-KA229-059542_6 numaralı Erasmus+ projesi kapsamında Almanya’yı ziyaret etti. Proje kapsamında bahçecilik yoluyla, öğrencilerin sorumluluk sahibi olmalarını hedeflemektedir. Öğrencilerin bitkiler hakkında aktif olarak daha fazla şey öğrenmek ve nasıl geliştiğini ve onları yetiştirmek için hangi koşulların gerekli olduğunu öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Türkiye, Almanya, Norveç, Romanya ve Portekiz ülkelerinden öğretmen ve öğrencilerin katıldığı toplantıda proje aktiviteleri gerçekleştirirken birlikte zaman geçirdiler. Böylece öğrenciler hem İngilizce konuşma becerilerini geliştirdiler hem de kültürel paylaşımda bulundular.

Mehmetçik Lisesi İspanya’da

Mehmetçik Anadolu Lisesi Polonya Koordinatörlüğünde kabul edilen, Ulusal Ajans tarafından hibelendirilen “All Together for an Inclusive Europa” isimli proje kapsamında 8-15 Aralık 2019 tarihleri arasında İspanya’yı ziyaret etti. İnsanların farklılıklarını kabul etmeyi, farklı kimlikleri anlama, hoşgörülü olma, çeşitli kültürleri tanıma, ortak bir Avrupa kültürü oluşturmayı hedefleyen proje kapsamında Türkiye, Yunanistan, Polonya, Romanya ve İspanya ‘nın ortak olduğu projede öğretmen ve öğrenciler proje etkinliklerini gerçekleştirdiler. Katılımcılar kendi kültürlerine ait olan dans gösterisi sergiledi.

Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi öğrencileri Çorum Halay’ını sergiledi. Diğer öğrencilere de öğreterek hep birlikte dans gösterisi gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizden birinin Çerkez Dansı gösterisi büyük beğeni kazandı. Ev sahibi okul tarafından öğretmen ve öğrencilere İspanyolca dersi verildi. Öğrenciler hep birlikte hayal ettikleri Avrupa Haritası çizdiler. Okulun biyoloji laboratuvarında bulunan canlı ve donmuş hayvanlar ziyaret edildi. Okulda bulunan Akuaponik sistem( balık yetiştiriciliği ve topraksız sebze üretimi) hakkında bilgi alındı, bitki ekimi gerçekleştirildi. Sevilla şehrinde bulunan tarihi yerler ve Kurtuba şehri ziyaret edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.