ÇORUM TİME

Anitta otel açık artırma ile satıldı

Çorumlu iş adamı Uğur Barlık’ın sahibi olduğu ancak daha sonra Ziraat Bankasına geçen Anitta Otel, açık artırmada satıldı.

Anitta otel açık artırma ile satıldı
1.654
03 Aralık 2021 - 9:24

Çorumlu iş adamı Uğur Barlık’ın sahibi olduğu ancak daha sonra Ziraat Bankasına geçen Anitta Otel, açık artırmada satıldı. Anitta Otelin yeni sahibi ise Çorum’un son yıllarda giderek yükselen firmalarından Irmakçılar A.Ş. 58 milyon 565 bin liraya satın aldı.

ZİRAAT BANKASI SATIŞ YAPTI

İnönü Caddesi üzerinde 27 bin 464 m2 kapalı ve açık alana sahip, 503 yatak ve 216 oda kapasiteli Anitta Otel, Ziraat Bankası tarafından 60 milyon 825 bin liraya satışa çıkarıldı. İhalede en yüksek teklifi 58 milyon 565 lirayla Irmakçılar A.Ş. verdi.

TRAKTÖR ‘SATICISI’ BÜYÜYOR

Anitta Otel’in yeni sahibi Irmakçılar A.Ş, Çorum’da Massey Ferguson Bölge Bayiliği yapıyor. Eski İtfaiye Müdürlüğü arkasında uzun yıllar traktör satan Ceylan Ailesinin sahibi olduğu Irmakçılar A.Ş, faaliyetlerini Ankara’daki şirket merkezinden yürütüyor. Son yıllarda baraj ve bölünmüş yol yapımı işleriyle dikkat çeken firmanın maden zenginleştirme tesisleri ve liman işleri gibi birçok alanda önemli faaliyetleri bulunuyor. Firmanın Anitta Otel ile birlikte Çorum’daki bir benzin istasyonunu da satın aldığı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.