ÇORUM TİME

Anitta Otel’i Çorum’a kazandırdık

Çorum’un ilk ve tek 5 yıldızlı oteli Anitta’yı Irmakçılar A.Ş. adına 58 milyon lira bedelle satın alan Çorumlu işadamı İhsan Ceylan, ilk kez konuştu. Ceylan, önemli mesajlar verdi.

Anitta Otel’i Çorum’a kazandırdık
9.665
31 Aralık 2021 - 20:58

Çorum’un ilk ve tek 5 yıldızlı oteli Anitta’yı Irmakçılar A.Ş. adına 58 milyon lira bedelle satın alan Çorumlu işadamı İhsan Ceylan, satın alma süreci ve bundan sonraki hedefleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ceylan, “Irmakçılar A.Ş olarak Çorum’umuza daha kurumsal, şehrimize layık, katma değeri olacak hizmetleri getirecek ve hemşerilerimize sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

YATIRIMLARI ŞEHRİMİZE YAPIYORUZ

Ceylan, “Bilindiği üzere şirketimiz Ankara merkezli olup ülkemizin farklı bölgelerinde ve farklı iş sahalarında faaliyet göstermektedir. Çorumlu olmamız sebebi ile yatırımlarımızı kendi şehrimize yaparak, kalkınma ve istihdama destek olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” ifadelerini kullandı.

ANİTTA’YI ŞEHRE GERİ KAZANDIRDIK

Irmakçılar Proje İnşaat Enerji San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ceylan, açıklamasında şunları kaydetti: “Çorum’umuzun büyük değerlerinden birisi olan 5 yıldızlı otel; Ziraat Bankası tarafından otel; taşınmazlar, bina ve eklenti ve menkulleri (makine, teçhizat, ekipman, dekorasyon vb.) ile satışa sunulmuştur, şehrimizin bu büyük değerinin kaybolmaması, emeklerin ve yatırımın yabancı yatırımcılara gitmemesi adına en yüksek teklifi vererek şehrimize geri kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz.

İHALE ÖNCESİ BARLIK İLE GÖRÜŞTÜK

Şirketimiz satın alma öncesinde Uğur Grup Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Barlık ile görüşmüş, kendilerinin Ziraat Bankasının yaptığı ihaleye girmeyip satın almaması durumunda ihaleye gireceğimiz konusunda görüşü alınmıştır. Yapım tarihinden bu yana uzun yıllar geçmesi tefrişatın yıpranması ve büyük bir onarım görmemesinden dolayı işinde uzman eksperler tarafından otel ayrıca değerlendirilmiştir.

MALZEMELER ÖMRÜNÜ TAMAMLADI

Uğur Grup ile mutabık kalamamamızın asıl sebebi ömrünü tamamlayan dekorasyon malzemeleridir. Bizlerin her zaman takdirle karşıladığı şahsı, tarafımıza; otelin 31.12.2021 tarihinde tahliye işlemlerine başlayacaklarını bildirmişlerdir. Bizler kendi iş insanlarımıza, yatırımcılarımıza, vatandaşlar nezdinde sahip çıkılması gerektiğini düşünmekteyiz. Gelişen bu durumlara karşılık, daima iyi niyetimizle yaklaştığımızı belirtmek isteriz.

HİZMET EN ÜST SEVİYEDE OLACAKTIR

Verilecek hizmeti üst seviyeye çıkararak Çorum’un tarihi değerlerini ve Çorum ismini turizm dünyasına duyurma hedefi içerisindeyiz. Bizler aldığı bayrağı daha yukarılara taşıma hedefi olan geleneklere sahibiz. Bölgeden turizm sektöründe en az faydalanan ancak en çok değere sahip olan şehrimizi dünyaya duyuracak şehrimize katma değer sağlayacağız. Otel bünyesinde mevcut çalışan tecrübeli ve işinde uzman personelin bünyemizde çalışmasını arzu ederek istihdam sağlamaya çalışacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin