ÇORUM TİME

ASELSAN’A TEKNİK GEZİ

ASELSAN’A TEKNİK GEZİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
14 Mart 2014 - 14:22

Son Güncelleme: 14 Mart 2014 14:22 ala1

ala2

ala3Hitit Üniversitesi Alaca MYO Elektronik Otomasyon Bölümü öğrencileri Ankara’da bulunan ASELSAN Elektronik San. ve Tic. A.Ş.’ye teknik gezi düzenledi. Geziye Alaca MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Kaya, Elektronik Otomasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Betül Cebe, Bölüm Hocalarından Öğr. Gör. Lokman Kapan, Öğr. Gör. Önder Yakıştıran ve Alaca MYO Elektronik Otomasyon Bölümü öğrencileri katıldı.
Bölüm Öğrencilerimize öncelikle görevliler tarafından ASELSAN tarihi, ürünleri, arge çalışmaları hakkında yaklaşık 25dk. sunum yapıldı. Sonrasında ikramlarla birlikte öğrencilerin sorularına cevap verildi. M. Hacim Kamoy Üretim Holü cihazları, işlem aşamaları ve simülasyonları tanıtılarak Aselsan Müzesi gezildi. Son olarak da Aselsan tarafından teknik gezi anısına Okul Müdürümüze plaket verildi. Hatıra fotoğrafları çekildikten sonra teknik gezi sonlandırıldı.
Alaca MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Kaya teknik gezilerin öğrencilerimizin gerek staj zamanlarında gerekse mezun olduktan sonra iş hayatlarında faydalı olacağını belirterek bu gezilerin düzenli bir şekilde devam edeceğini söyledi.
ASELSAN, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulmuştur. Alaca MYO Elektronik Otomasyon Bölümü olarak teknik gezi yapılan Macunköy Tesisleri 110.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 186.000 m2’lik alan üzerine kurulmuştur. Genel Müdürlük, Haberleşme Cihazları Grubu, Savunma Sistem Teknolojileri Grubu ve Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri Grubu Aselsan Macunköy tesislerinde bulunmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ