ÇORUM TİME

AYAKKABI KUTUSUNDAKİ PARALARLA İHL’NİN TEMELİNİ ATTIK

AYAKKABI KUTUSUNDAKİ PARALARLA İHL’NİN TEMELİNİ ATTIK
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
08 Mayıs 2015 - 10:10

Son Güncelleme: 8 Mayıs 2015 10:10 IMG_0549

IMG_0568

IMG_0675

IMG_0642

IMG_0640

IMG_0627

IMG_0704Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Osmancık’ta tamamlanan yatırımların toplu açılış töreni ile yeni yatırımların temel atma törenine katıldı.

Osmancık Belediyesi önünde düzenlenen törene Bakan Işık ili birlikte Çorum Valisi Ahmet Kara, Ak Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça, Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Hamza Karataş ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Törende 300 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdu, gençlik merkezi, İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu, Anadolu Lisesi Pansiyonu ve Osmancık Belediyesi alt yapı yatırımlarının açılışı yapıldı. Dereoğazı İçme Suyu Göledi ve Osmancık Taşkın Koruma Projesi ile Gecek Köyü Kiren Deresi Taşkın Koruma Projesinin de temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, açılışı ve temel atma töreni gerçekleştirilen yatırımların Osmancık ilçesi için tarihi yatırımlar olduğunu söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça da bakanlığın Osmancık’a ve Çorum’a yatırımlarının devam edeceğini vurguladı.

Çorum Milletvekili Cahit Bağcı ise “Osmancık 12 yıldır yatırımlarını ziyadesiyle alan bir ilçe olmuştur. Son 4 yılda yapılanlar bizim huzurunuza gelip söz verdiğimiz yatırımlardır. Vadettiğimiz 10’a yakın proje 30’un üzerinde projenin hayat bulmasıyla mutlu sona ulaşmıştır” diye konuştu.

USLU’DAN DOĞALGAZ VURGUSU

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada Kızılırmak Islah Projesi ile Doğalgaz’a değindi.

Doğalgaz çalışmalarında ilk aşamanın tamamlandığını ve ikinci ihalenin hazırlandığını kaydeden Uslu “Onlar konuşur Ak Parti yapar diye bir sloganımız var. İşte yaptıklarımız ortada, daha yapacaklarımız var onlar da geride. Kızılırmak Şehir Geçişi düzenlemesi yapacağız. Kamulaştırması 16 Haziran’da. Hayırlı uğurlu olsun. Doğalgaz konusunda benden önce söz verilmişse benim dönemimde de yapılacak inşallah demiştim. Şimdi Doğalgazla ilgili Bakanlar Kurulumuz kararı aldı. Bakanlar Kurulumuzun kararının ardından Enerji Bakanlığımız ikinci kararı aldı, geçtiğimiz yıl Ocak ayında proje ve kamulaştırma ihalesi yapıldı, yarın sabah da uygulama ihalesi için Kamu İhale Kurumuna gidiyor, hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN IŞIK: “BU GÜN O PARALARLA İMAM HATİP LİSESİNİN TEMELİNİ ATIYORUZ”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan paralarla Osmancık İmam Hatip Lisesi’nin temelinin atıldığını söyledi.

Bakan Işık, 2002 yılında iktidara geldikleri günden bugüne kadar gerçekleştirilen yatırımları anlattı.

Osmancıklı olan eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’a paralel yapı tarafından operasyon yapıldığını ve evinde bulunan paraların Osmancık İmam Hatip Lisesi ve Üsküp’teki Balkan Üniversitesi için olduğunu söyleyen Işık, günlerce, aylarca ayakkabı kutularının gösterildiğini hatırlattı.

Bugün o paralarla yapımına başlanan Osmancık İmam Hatip Lisesi’nin temelinin atıldığını dile getiren Işık, şunları kaydetti:

“O dönemde sizin de hemşehriniz Halk Bankası Genel Müdürü’ne bir operasyon yapıldı ve günlerce aylarca ayakkabı kutusu gösterildi. Neydi o ayakkabı kutusunun içindeki para. Osmancık İmam Hatip

Lisesi, Üsküp’teki Balkan Üniversitesi için verilen para. İlk duyduğumda ‘ya bir bankacı rüşvet almak istese adamın aptal olması lazım ki parayı alsın evine götürsün. Bu kadar aptal bir adamı da genel müdür yapmayacaklarına göre vardır bunda bir iş’ dedim ve sonuçta iş ortaya çıktı ki bu Osmancık’ta imam hatip yapımı için verilen bağış. Kim yaptı bu operasyonu ? Paralel yapı yaptı.”

“Paralel yapının bugüne kadar topladığı bir tek hizmet için makbuz verdiğini biliyor musunuz?” diye soran Işık, paralel yapının amacının hükümeti düşürmek olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından tamamlanan yatırımların açılışı ile yeni yatırımların temel atma töreni gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ