ÇORUM TİME

İŞ DÜNYASINDAN ERKEN SEÇİM YORUMU

İŞ DÜNYASINDAN ERKEN SEÇİM YORUMU
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
24 Ağustos 2015 - 18:03

Son Güncelleme: 26 Ağustos 2015 12:07 2AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Bazı partili yöneticilerin de katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette iş dünyasının sorunları ve talepleri görüşüldü. Ayrıca TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ziyarette, Çorum’un üretim, istihdam, dış ticaret ve yeni yatırımlar başta olmak üzere ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi.
Ziyarette seçimlerin ardından siyasi çalışmaların ara verilmeksizin devam ettiği, Çorum’daki vatandaşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, esnafla bir araya gelindiği aktarıldı. Halkın verdiği sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettiklerini belirten AK Parti’li yöneticiler, olası erken seçime de hazır olduklarını belirterek, seçimin ardından Türkiye’nin AK Parti iktidarıyla birlikte büyümeye devam edeceği vurguladılar.
TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, iş dünyasının; seçimlerin ardından bir hükümet kurulamamasının bedelini ağır ödediğini ve ödemeye devam ettiğini söyledi. Belirsizliğin, iş dünyası için en büyük sıkıntı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başaranhıncal, “Bu belirsizliğin ortadan kaldırılması için erken seçim gerekiyorsa, erken seçime gidilmelidir. Neticede seçmenin iradesi her şeyin üstündedir. Bu süreçten bütün siyasi partiler ders çıkarmalı ve erken seçimin ardından hükümet kurularak, ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlik havasının bir an evvel dağıtılması gerekmektedir” dedi.
1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ