ÇORUM TİME

BU PROJELER ÇORUM’U ŞAHLANDIRIR

BU PROJELER ÇORUM’U ŞAHLANDIRIR
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
03 Aralık 2013 - 20:21

Son Güncelleme: 3 Aralık 2013 21:33 mehmet karadağ ak parti çorum belediye başkan aday adayı (3)AK Parti Çorum Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karadağ, aday adaylığının kamuoyuna duyurulması ile birlikte vatandaşlardan büyük destek aldığını belirterek, “Bizlere bu yolda büyük destek veren tüm Çorumlu kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi. Karadağ, yaptığı yazılı açıklamada, aday adaylığı sürecinin devam ettiği şu günlerde, vatandaşların telefon ve mesaj yoluyla kendisine büyük destek verdiğini hatırlattı. Şahsına gösterilen ilgi ve alakanın memnuniyet verici olduğunu ifade eden Karadağ, özellikle açıkladıkları projelerin Çorumlulardan büyük destek görmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Projeleri bir bir hayata geçirmek amacıyla bu yola çıktıklarını kaydeden Mehmet Karadağ, “Çorum’u Çorumlu’yla birlikte yöneteceğiz. Sorunları da, çözümlerini de muhataplarıyla yaptığımız istişarelerle belirleyeceğiz.” dedi.

GÜREŞ ŞAMPİYONASI’NIN ÇORUM’DA YAPILMASI SEVİNDİRİCİ

2016 Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası’nın Çorum’da yapılmasına karar verilmesinin son derece sevindirici olduğunu da dile getiren Karadağ; organizasyonun Çorum’a alınmasında başta Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Reha Metin Alkan, Milletvekilimiz ve TBMM Meclis İdare Amiri Sayın Salim Uslu, Sayın Murat Yıldırım, Sayın Dr. Cahit Bağcı ve Çorum Valisi Sayın Sabri Başköy olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Mehmet Karadağ “Bu organizasyonun Çorum’da yapılacak olması Çorum’un dünyaya tanıtımına çok büyük katkı sağlayacaktır. Belediye Başkanı seçildiğimiz takdirde bu organizasyonun hazırlık çalışmalarına azami katkıyı sunacağız. Üniversitelerarası Dünya Şampiyonasının başarılı geçmesi için Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne tam destek vereceğiz” dedi.

SÖYLEDİĞİMİZ HERŞEY BİR BİR HAYATA GEÇİRİLECEK

Mehmet Karadağ, Çorum’un bilinen sorunlarına da değinerek, çözüm yollarını iyi analiz ettiklerini; Çimento Fabrikası’nın il dışına taşınmasının vaktinin çoktan geldiğini, bunun yanısıra da mevcut stat alanının konut alanı ya da iş merkezi olarak işaretlenmeyip, yeşil alan olarak Çorum’a kazandırılacağını söyledi. Dairesel (ikinci) çevre yolu planından da söz eden Karadağ, Ankara yolunu sanayi sektörüne, Samsun güzergahını ise sosyal, kültürel ve sportif yaşam alanlarına tahsis etmeyi planladığını bildirdi. Karadağ, Çorum Belediyesi’ni ve hizmetlerini zirveye taşımak için yola çıktığını ve Çorum’a olan vefasını yerine getirmek için tecrübelerini Çorum’a hizmet olarak aktarmak istediğini anlattı. Çorum’a hizmet etmek ve sorunların çözümünde rol olmak için aday adayı olmanın onurlu bir adım olduğunu söyleyen Karadağ, diğer aday adaylarını bu anlamda tebrik ettiğini ve başarı dilediğini sözlerine ekledi.

ÇORUM SEVDASIYLA YOLA ÇIKTIK

AK Parti Çorum Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Karadağ; açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Siyasi hayatımızda edindiğimiz tecrübelerimizi, Çorum sevdamızla bütünleştirerek, Çorum’a hizmet etmek ve vefa borcumuzu ödeyebilmek için hayırlı bir yola çıktık.

HİZMET KONUSUNDA İDDALIYIM

Önceliğimiz Çorum’a vefadır. Tecrübe ve zihniyet itibariyle halka hizmeti Hakk’a hizmet sayan bir anlayışın sahibiyiz. Hizmet konusunda iddialıyım, çünkü şahsım ve ekibimle ilgili iddiam zirve noktasındadır, aksi halde aday adayı olmazdım. En iyi şekilde ve en faydalı şekilde hizmet yapacağıma inanıyorum.

HALKIMIZIN HİZMETKARI OLACAĞIZ

Çorum’u zirveye taşıyacağız. Belediye Başkanı şehrü-l emindir. Adil, şeffaf bir yönetimle halkının hizmetkârıdır. Bu anlayışla hareket edeceğiz, ilimizde sevgi ve barış iklimini zirveye çıkaracağız. Adil ve eşit bir hizmet üreteceğiz.

GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ TEMSİL

İl teşkilatımız, milletvekillerimizle birlikte halkımızın görüşlerini de alarak güçlü bir belediye meclisi taplosu ortaya koyup, sade vatandaştan, yönetici kadrolara, esnaftan sanayiciye varıncaya kadar temsil kabiliyeti üst seviyede olan insanlardan oluşmuş bir meclis yapısı ile tüm Çorum’u kucaklayacağız.

TEMSİL GÜCÜ YÜKSEK BİR KENT KONSEYİ

Kent Konseyi’ni daha aktif ve temsil gücü yüksek, demokratik bir yapıya kavuşturarak, şehrin yönetimine daha dinamik olarak katılmasını sağlayacağız.

HALKLA İLİŞKİLER MERKEZİ KURULACAK

Avrupa ülkelerinde etkin bir kurumsal yapı olan Halkla İlişkiler Merkezi kuracağız.Vatandaşımız gelip merkezimize başvurusunu yapacak, belediyeden ilgili arkadaşlarımız müracaatla ilgili konuyu süratle inceleyecekler,gerekirse yerinde inceleme yaparak soruna çözüm getireceğiz.Vatandaşımız başkan yada yardımcılarına ulaşmak için zaman ve efor sarfetmek zorunda kalmayacak.Hizmet ayağına gidecek.

ÇOK DÜŞÜNÜP HIZLI HAREKET EDECEĞİZ

Alternatif yollarla birlikte Çorum’un trafik problemini çözerken, önce çok düşünüp ortak aklı kullanacağımız bir süreç yaşayacağız. Ardından ortak aklın ürünü olan projelerimizi hızla ve cesaretle hayata geçireceğiz.

MUHALEFETE İHALE TAKİP MASASI

Çorum’u Çorumlu’yla birlikte yöneteceğiz. Sorunları da, çözümlerini de muhataplarıyla yaptığımız istişarelerle belirleyeceğiz.Ortak aklı kullanacağız. Yönetimde şeffaf olacağız. Örneğin; Belediye ihale salonlarında muhalefette bulunan siyasi parti temsilcilerine masa ayıracağız ve tüm ihalelerde siyasi parti temsilcileri çağrılarak ihale süreci şeffaf bir şekilde takip ettirilecektir.

DENETİMLERİ BAĞIMSIZ KURULUŞLAR YAPACAK

Belediye iktisadi teşekküllerini ve ticari işlerini bağımsız denetim şirketlerince belli periyotlarla denetlettireceğiz.

İMTİYAZLI KESİMLERE GEÇİT YOK

Hiçbir zaman ayrıcalıklı, imtiyazlı bir kesimin oluşmasına asla izin vermeyeceğiz, nimet ve külfetin adaletli bir paylaşımla pay edilecek. Belediyenin mülkünün halkımızın olduğunu ve ona el atmanın hukuken yasak,ahlaken kınanır, vicdanen rahatsız edici, hem dünyada yaşarken hem de ölünce ahirette hesap sorulacağını asla aklımızdan çıkarmayacağız.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ ARTACAK

Şehrin pek çok dinamiğinin yanısıra, üniversite ile gerçek bir işbirliği kurarak, belediye-üniversite işbirliğini olması gereken yere taşıyacağız. Üniversitemizin AR-GE çalışmalarına tam destek vereceğiz.
Sivil toplum kuruluşlarının ve sanayicilerimizin yerel yönetimlerin önemli bir temeli olduğunu her zaman hatırımızda tutacağız.

ÇORUM’A YEŞİL VADİ PROJESİ

Şehrin doğu girişini sosyal, kültürel ve amatör sporların yapıldığı yaşam merkezi haline getireceğiz. Yeşil yapıyı bozmadan rekreasyon çalışmalarıyla şehrin kültürel girişi haline getireceğiz. Çorum Dr.Turhan Kılıçcıoğlu Statının yerine konut ve AVM yapmayıp,halkımızın kullanımına açacağız. Statyum, itfaiye, müftülük binası ve Çimento fabrikası taşınacak olup bu bölgeyi yeşiliyle,ışıklandırmasıyla tam bir yaşam merkezi haline getireceğiz. Hancılara (kaymakçıya) kadar yol güzergahında rekreasyon çalışması yapacağız. Işıklandırma, şelaleler, hizmet sektörüne ait otantik lokantalar, cafeler, sportif alanlar ve yeşil dokusuyla statyum-Hancılar arasını şehrin vitrini haline getireceğiz.

ÇOCUKLAR İÇİN DİSNEYLAND KURULACAK

Yeşil Vadi Projesi kapsamında gençlerimizin faydalanabileceği amatör sporların yapıldığı alanlar olacak. Çocuklarımız için eğlence parkımız (Disneyland) yapacağız. Bacılarımız için güzel vakit geçirebilecekleri kültür evleri, sosyal tesisler ve eğlence merkezleri yapacağız.

ANKARA YOLU ESNAF VE SANAYİ İÇİN AYRILACAK

Çorum’u her zaman bir bütün olarak ele alacağız. Lokal ve geçici çözümlerle uğraşmayacağız. Ankara istikametini esnaf ve sanayi alanlarına tahsis edeceğiz. Esnaf ve sanayicimizi yönlendireceğiz. Sanayi esnafıyla tam bir uyum içinde çalışıp, sorunların çözümüne odaklanacağız. Aşağı Sanayi’nin Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmasına sıcak bakmıyoruz. ÇESOB tarafından ortaya konan Ahi Evran Projesi’ni değerlendirip, eksiklikleri varsa esnafımız ve ÇESOP yönetimi ile mutabakat sağlayarak hayata geçireceğiz.

ÇİMENTO FABRİKASI İL DIŞINA TAŞINACAK

Çimento Fabrikası’nın il dışına taşınmasının zamanı gelmiştir.1957 yılında yapılan ve 2040 yılında tahsisi sona erecek olan Çorum Çimento Fabrikası miyadını doldurmuştur. Eski teknoloji ile çalışan fabrika, halkımıza zehir solutmaktadır. Fabrikanın taşınması ile birlikte şehrimiz temiz havaya kavuşacak, ayrıca 1000 dönüme yakın arazisinde belediye olarak imar çalışması yaparak ciddi bir gelir elde etmiş olacağız.

STADYUM İMARA AÇILMAYACAK

Stadyumun yerini konut ve AVM olarak imara açmamayı taahhüt ediyorum. Çorum nüfusu her geçen gün artıyor. Bu bölgeye yapılaşma verilirse trafik sorunu daha da çözümsüz hale gelecektir.AVM’lerin Çorum dışında bir yere yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

ÇOMAR BARAJI GÖKSU PARKI GİBİ OLACAK

Çorum Barajı’nı Ankara’daki Göksu Parkı gibi yapıp, halkımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Üniversitemizin de kullanımına tahsis edeceğiz.Barajdan Kuruçay istikametine doğru Slimkentin üzerindeki arazilere kadar uzanan bölgede bağ imarı çalışması yapacağız.

DAİRESEL ÇEVRE YOLU

İkinci bir çevreyolu ihtiyacı kaçınılmaz olarak karşımızda duruyor. Hoy Hoy Bağları bölgesini içine alan iki ayrı çalışmayla dairesel çevre yolu için adımlar atacağız. Projelendirilip hayata taşınamayan çalışmaları, halkımızla istişare ederek, kimseyi mağdur etmemek kaydıyla harekete geçireceğiz.

BİNEVLER SORUNU MUTLAKA ÇÖZÜLECEK

Bu sorunu görmezden gelip, öteleyerek çözümsüzlüğe mahkum etmeyeceğiz. Binevler’de yaşanan sorunları aciliyeti olan bir sorun olarak kabul ediyorum ve çözüm üreteceğim.

ESKİ DOKU YENİLENECEK

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile birlikte, şehrimizin eski dokusunu yenilerken, tarihi evlerimiz için öncülük edip, günlük hayata kazanımı ve gelecek kuşaklara aktarılması adına tüm hibe imkanlarını ve fırsatları hane sahipleri ile buluşturacağız.
Karakeçili, Kunduzhan, Yavruturna, Üçtutlar ve diğer mahallelerimizde mülk sahiplerine cazip gelecek kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz.Kentsel dönüşüm yapılan bölgelerde ticari alanlar, sanatsal ve kültürel mekanlar yaparak bu bölgeleri cazibe merkezleri haline getireceğiz.

MEVCUT TERMİNAL YERİ

Mevcut terminal yeri halkımızın ihtiyaç ve beklentileri tespit edildikten sonra en uygun şekilde değerlendirilecek.

TRAFİK VE OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Vatandaşlarımızla tam bir işbirliği yaparak, esnafımızı mağdur etmeden, istişare ile Gazi caddesi ve Farabi caddesi arasını birbirine bağlayacağız. Gazi caddesi İHL arasındaki projelendirilmiş yol çalışmasını hayata geçireceğiz. Alternatif yol çalışmaları yaparak şehrin trafiğini hafifletirken, diğer taraftan şehir merkezine yeni konut alanları ve AVM yapılmasına müsaade etmeden yeni trafik sıkışıklığına sebep olmayacağız. Halkın hizmetine sunacağımız yeşil alan, park alanlarının altlarına otoparklar yaparak otopark sorununa çözüm getireceğiz.

RAYLI SİSTEME ÖN HAZIRLIK

Çorum hızla büyüyor, yakın gelecekte raylı sistem için gereken nüfus oranını yakalayacağımıza inanıyorum. Yollarımızı açarken raylı sistemi de hesaba katarak planlamalarımızı yapacağız. Örnek olarak Akkent ve Slimkent arası için planladığımız imar çalışmalarında bu kıstas mutlaka göz önünde bulundurulacak. Orta ve uzun vadede trafik sorunu yaşamamak için gerekli alt yapı çalışmalarına hız vereceğiz.

YENİ BİR TURİZM HATTI

Hititler gibi zengin bir kültürel hazinemiz var. Yeni bir turizm hattı oluşturup, Çorum’un turizmden en çok payı almasını sağlayacağız. Müze, Kale, bakırcılar çarşısı hattı turizm sektörünün ziyarette tercih edilen bölgesi haline gelecek.

ÇORUM BELEDİYESPOR’UN İSMİ DEĞİŞTİRİLECEK

Amatör sporlar için şehrin değişik bölgelerinde alt yapı çalışmaları yapacağız.Mevcut stadyumun bulunduğu bölgede gerçekleştireceğimiz spor alanları bölgeyi cazibe merkezi yapacağız. Çorum Belediyespor’un adını 1967 Çorumspor olarak değiştirip, gerekli çalışmaları yaparak kulüp yönetimini profesyonel bir anlayışla yönetecek kadrolara bırakıp, özerkleştireceğiz. Çorumspor ise Bal Liginde devam ederken 1967 Çorumspor’a yeni sporcular yetiştirecek. Şehrin dışında geniş bir arazi tespit edip 1967 Çorumspor ve Çorumspor için kamp yeri, antreman sahaları, sosyal tesis, sporcularımızın ve teknik kadronun ihtiyaç duyduğu yaşam alanları yapıp kulüplerin kullanımına vereceğiz. Belediye yönetimi olarak halkımızla birlikte kulüplerimize dışarıdan destek olacağız. Kulüplerimizin başarısının Çorum’un tanıtımına katkısının olacağını unutmayacağız.

MEVCUT PROJELER KESİNTİYE UĞRAMAYACAK

Devlette devamlılık ilkesi yaşatılacak ve yapımına başlanmış projelerin devam etmesini sağlayacağız. Valilik yanındaki şehir meydanı projesini hızla gerçekleştireceğiz.

HAVAALANINDA ÜZERİMİZE DÜŞEN YAPILACAK

Çorum’a havaalanının gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu konu genel siyaset, genel ve yerel yönetim işbirliği ile yapılabilecek bir konu olduğu için, sadece belediye olarak bu konuda üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğimi belirtmekle yetiniyorum.”

TREN YOLU İÇİN EN ETKİN MÜCADELE VERİLECEK

Tren yolunun Çorum’dan geçmesi ve bir an önce projenin gerçekleşmesi için en etkin mücadeleyi vereceğiz. Kibir ve riyadan uzak, alçak gönüllü, fedakar, vefakar ve istişareye açık bir yönetim tarzı ile şehrimizi yöneteceğiz.
Mevlana gibi gönül köprüleri açık, Yunus Emre gibi hizmetkar, Hz.Ömer gibi adil, Hz.Ali gibi cesaretli ve şeffaf bir belediye yönetimi olacağız.

tuzla escort - maltepe escort - kartal escort kadiköy escort - ataşehir escort - ümraniye escort anadolu yakası escort - şişli escort - mecidiyeköy escort taksim escort - beşiktaş escort - ataköy escort bakırköy escort - halkalı escort - bahçeşehir escort avcılar escort - beylikdüzü escort - şirinevler escort istanbul escort - avrupa yakası escort
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
ÖZÇORUMLU 4 Aralık 2013 / 21:43

ÇOK DEGERLI ADAYIMIZ CORUM CIMENTO FABRIKASINI KALDIRACAKMIS,KESKE ONCE ÇORUMUN MERKEZİNİ KİLİTLEYEN ARASTAYI KALDIRABILSENIZ, ONDAN SONRA CORUMUN EN BUYUK SANAYI KURULUSUNUN ICABINA BAKARSINIZ,
ZEHIR SOLUYORUZ DIYOR O ZEHIR CIMENTO FABRIKASINDAN DEGIL BASKA BIRYERDEN GELIYOR OLMASIN SAKIN..

(MESELA ÇORUM ÇÖPLÜĞÜNDEN FİLTRENİN F Sİ OLMAYAN DİĞER FABRİKALARDAN VS..

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ

betlikebettickethilbetmegapariwonoddefes casinomarsbahishttps://kilpatrickspub.com/casino1xbetbahis siteleribonussahabet güncelxslotankara escortladesbet girişladesbet girişladesbet girişmarsbahisKadıköy Escortataşehir escortpendik escortantalya airport transferbeylikdüzü escorthttps://www.101tally.com/istanbul escort bayanhttps://www.villageofdannemora.com/postegro lilihttps://litkovskaya.com/megaparibetticketwonoddonbahisBetpasmarsbahisuçak oyunu bahisligobetankara escortescort ankararokettubeanadolu yakası escortmarsbahisistanbul escortbeşiktaş escortbeylikdüzü escortistanbul escortjetxzbahiscasibom girişcasibom girişseohttps://www.litkovskaya.com/buy tiktok followersstarzbetkonya eskortyabancı dizi izleyabancı diziFenomenbetBayspin girişsweet bonanzamatbetbetgarmatadorbetpin upcasibom girişJojobetJojobetistanbul escortJojobetcasino sitelericasino sitelerideneme bonusu veren sitelersitelerCinsel sohbetbetturkeycasino chefÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkinggrandpashabetgrandpashabethttps://www.thebarbeehousewife.compiabetcasibommatadorbetcasinoplus girişcasibomJojobetJojobetmarsbahis girişkavbetmariobetdinamobetjojobetbettiltjojobetJojobetjojobetinstagram beğeni satın aljojobetankara evden eve nakliyatgaziantep escortgaziantep escortmarsbahismarsbahis girişjojobetbetkomhacklinkjojobetjojobetmatbet girişJojobetmatbet güncel girişjojobetjojobetjojobetpashagamingDumanbetcasibommavibetholiganbetmarsbahismarsbahismatadorbetmeritkingceltabetcasinolevantAliağa Escort Bayanjojobet girişbayspinmislibetgates of olympushttp://www.robinchase.org/https://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzacasinoplus girişjojobetcasibomcasibomcasibom girişjojobetjojobetjojobetjojobetjojobetjojobet güncel girişcasibomcasibomcasibom girişjojobet girişMersin nakliyecasibombaywincasinolevant girişgrandpashabet girisgrandpashabetmatbet girişgrandpashabetmarsbahisgüvenilir bahis sitelericasibomdinamobetasyabahis girişnakitbahisnakitbahisjojobetsahabet girişcasibom girişbackwoodshttps://nimber.com/marsbahis girişmarsbahismatbetbetpark girişonwin girişmatbet girişholiganbet girişjojobetjojobetdinamobetsekabet girişmostbet girişjojobetonwinsahabetsekabetsekabetjojobetonwinmatbetonwincasibommarsbahismarsbahisMarsbahisbahiscombetcioMatbetholiganbetparibahisvdcasinoMatbetMatbet girişmarsbahishacklinkextrabet giriştwitch view botpusulabetpusulabetmaltcasinoSahabetGrandpashabetJojobetJojobetAtaşehir Escortelitcasinoelitcasinoelitcasino girişelitcasino girişelitcasino girişholiganbet günceljojobet girişjojobet giriş216milanobetAtaşehir Escortmatadorbetmatadorbetjojobetmariobetpadişahbetcasibomcasibomjojobetjojobetcasibommarsbahispusulabetqueenbetcasibom