ÇORUM TİME

CEYLAN HAYVAN PAZARLIĞI YAPTI

CEYLAN HAYVAN PAZARLIĞI YAPTI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
21 Ekim 2015 - 12:57

Son Güncelleme: 21 Ekim 2015 12:57 IMG_3934AK Parti Çorum Milletvekili Adayı Ahmet Sami Ceylan, Hayvan Pazarı’nda köylülerle sohbet ederek, alıcı ile satıcı arasındaki pazarlıklara yardımcı oldu…

1 Kasım seçimlerinde bir oy fazlası için gece-gündüz çalışan Milletvekili Adayı Ceylan, şimdi de sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Hayvan Pazarı’nı dolaştı. Köylülerle ve hayvan üreticileriyle görüşen Ceylan, partinin yeni seçim beyannamesi hakkında bilgiler vererek, 26. Dönem AK Parti iktidarında köylüyü çok yakından ilgilendiren gübre ve yemde KDV’nin tamamen kalkacağını belirti. Köylüyü, çiftçiyi, üreticiyi kalkındırmak, refah düzeyini artırmak için kararlı olduklarını vurgulayan Ceylan, bir ülkenin kalkınması için öncelikle köylünün kalkınması gerektiğini kaydetti. Hayvancılığın önünü açacaklarını, hayvancılığı ve yerli üretimi geliştireceklerini dile getiren Ceylan, ürünün kalitesinin ve çeşitliğinin, veriminin de artırılması için her türlü tedbirin alındığını ve alınacağını beyan etti.

“SÜT VE ET ÜRETİMİNDE SÖZLEŞMELİ MODEL”

1 Kasım seçimlerinin hemen ardından kaldıkları yerden yola devam edeceklerini ve ülkeyi geleceğe hazırlayacaklarını vurgulayan Ceylan, “süt ve et üretiminde sözleşmeli model geliştireceğiz. Ürünlerini lisanslı depolarda muhafaza eden üreticilere kira desteği sağlayacağız” dedi. Sulama yatırımlarına da ağırlık vereceklerini bildiren Ceylan, “genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz. Çiftçilerimize seraların modernizasyonu için faizsiz kredi sağlayacağız. Maliyeti düşürmek amacıyla seralara ticarethane elektrik fiyatı yerine sulama suyu elektrik fiyatı uygulayacağız” şeklinde konuşarak üretici köylüyü ilgilendiren projeler hakkında bilgi verdi.
IMG_3938
“TARIM VE HAYVANCILIĞA YABANCI DEĞİLİM”

Kendisinin de bir ziraat mühendisi olarak tarım ve hayvancığa uzak olmadığını, sektörün içinde olduğunu ifade eden Ceylan, sorunları elbirliği ile aşacaklarına olan inancını dile getirdi. Beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Halil İbrahim Kaya, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Cinbek, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcu, PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Başkanı Ahmet Pehlivan ve bazı partililerle birlikte Hayvan Pazarı’nı gezen Ceylan, alıcı ile satıcı arasındaki pazarlıklara yardımcı oldu, bazı pazarlıkları bitirdi. Önce büyükbaş hayvan pazarını, sonra da küçükbaş hayvanların satıldığı bölümü gezen Ceylan, üreticinin sıkıntıları, talepleri hakkında da bilgi aldı. Hayvanları sevmeyi de ihmal etmeyen Ceylan, köylünün yakın ilgisi ile karşılaştı.
IMG_3940

IMG_3946

IMG_3949

IMG_3952

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ