ÇORUM TİME

CHP’li vekil Çorum’da iddialı konuştu!

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çorum’da iddialı konuştu.

CHP’li vekil Çorum’da iddialı konuştu!
168
07 Haziran 2022 - 14:34

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çorum’da iddialı konuştu. Başarır, “En az diyorum; üç tane Millet İttifakı buradan milletvekili çıkartacak ben bunu gördüm. Sahada gördüm. Hepimiz de buna inanacağız” dedi. Ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Çorum’a gelen CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“84 Milyonu Kucaklayacak Cumhurbaşkanı Geliyor”

Çorum’da edindiği izlenimleri paylaşan Ali Mahir Başarır, 2023 yılında yapılması planlanan seçimler için iddialı konuştu. Başarır, “En az diyorum üç tane Millet İttifakı buradan Milletvekili çıkartacak ben bunu gördüm, sahada gördüm hepimizde buna inanacağız. Çorum eskisi gibi mutlu, umutlu cıvıl cıvıl birbirine sarılan, insan ayırmayan ve üreten bir şehir olacak, İlk önce bunu bu umudumu Genel Başkanıma anlatacağım. Çorum’dan umutla dönüyorum, umutla döndüm mutlu döndüm diyeceğim. Bana zaman ayırdınız geldiniz dertleştik konuştuk hepinize çok teşekkür ediyorum ve diyorum ki güzel günler yakındır ve biz hiçbir zorbaya hiçbir hukuksuza hiçbir zalime talimler boyu muhtaç olmadık ki bugün olalım. Halkın 84 milyonu 84 milyonu kucaklayacak Cumhurbaşkanı geliyor ama saraya değil seçildiği günün sabahı Çankaya’ya gelecek söz veriyorum” dedi.

“30 Kilometre Yürümüşüz”

Çorum’da sıkı çalıştıklarını vurgulayan Ali Mahir Başarır, “Üç gündür Çorum’dayız ama sokaktayız. Çiftçimizi, muhtarımızı, köylümüzü dinledik. Tarlaya gittik, evlerine, sofralarına gittik. Merkezde sokaklarda kilometrelerce yürüdük, esnafla konuştuk, pazarda emeklimizle, kadınımızla, işçimizle, halkımızla buluştuk. Kamyoncularla, üretici birlikleri ile ve oda başkanlarıyla buluştuk. Yani aslında üç günde çok önemli şeyler yaptık çok teşekkür ediyorum ben arkadaşlarımıza. Yaklaşık en az sekiz bin vatandaşımızın elini sıktık, telefonla hesapladım 30 kilometre yürümüşüz” şeklinde konuştu.

Çorum’un Vekillerine Seslendi

Çorum’un AK Partili milletvekillerine seslenen Başarır, “Bize laf yetiştiremeye çalışan Çorum milletvekillerine sormak isterim niye ben sizi hiç sokakta görmedim üç gün boyunca? Neredesiniz? Zam yapmayı biliyorsunuz, yasak koymayı biliyorsunuz, iftira atmayı biliyorsunuz, sahte verilerle, algılarla halkı kandırmayı biliyorsunuz niye pazarda değilsiniz kardeşim? Niye tarlada değilsiniz? Niye çiftçinin yanında değilsiniz? Ankara’dan konuşmak kolay gelin Çorum’da pazarda konuşun anneleri dinleyin” diye konuştu. Başarır, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bakın bir yoksulluğu yaşıyoruz, o pazarda bana sarılıp ağlayan anneler, torbalarımızı dolduramıyoruz diyen anneler, ekmek alamıyoruz diyen anneler, icradayım diyen çiftçiler, ürünümün değerini bulamıyorum diyen çiftçiler, tarlada traktörüne mazot koyamayan al bunu götür saraya diyen çiftçiler herkes mağdur ama çok az kaldı.

Yollarım yapılmıyor diyor hiç üzülmesinler çünkü bir yıl bile olmadan bir seçim olacak ve geleceğiz millet ittifakı gelecek size söz veriyorum. İl özel idare bu seçilen niteliksiz çoğunluk birçok köyün gerçekten gördük Çorum’un yolunu yapmamış orada da rahat olun 2024’de tüm Çorum Belediyesini ve İl Genel Meclisinin çoğunluğunu alacağız ben bunu gördüm. Yani genelde de yerelde de biz iktidarız. Bunlar Çorumlu yurttaşlarımıza mesajlarımız bir rahat olun yolsuzluk dönemi bitiyor, adam kayırma dönemi bitiyor, şehir seçimi ona göre hizmet yapma dönemi bitiyor artık bakın makine sektörüyle, yumurta sektörüyle, leblebisiyle, tarımıyla, buğdayıyla yedi bin yılık geçmişi olan bu il bambaşka bir halde olacak tüm notlarımızı aldık. Ama onlardan bir isteğim var yirmi yılda üç metre tren yolu yapmayan bu iktidara üç değil bir milletvekili bile vermeyin. Üniversitenizi bitirmeyen yüzde yirmisini ancak tamamlayan bu iktidara bir milletvekili bile vermeyin. Rize havaalanını bir yılda bitirip Çorum havaalanını yıllardır bitirmeyen bu iktidara yarım milletvekili bile vermeyin affetmeyin sakın affetmeyin çünkü biz ne yapacağımızı biliyoruz. Hava alanını başlayıp bitireceğiz, Üniversiteyi bitireceğiz ama ürünlerimizi dünyaya ulaştıracağız, Mersine Samsuna bizi ulaştırıp buluşturacak o tren yolunu ilk olarak yapacağız Çorum’a buradan şeref sözü veriyorum. İlk olarak odamıza da bunu asacağız. Ama hiç tereddüt etmeyin bu halk onu affetmeyecek, bu kadınlar onu affetmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti tarihin hiçbir döneminde Osmanlı da Cumhuriyet döneminde kadınına ‘sürtük’ diyen bir Cumhurbaşkanı görmedi ve artık biz böyle bir Cumhurbaşkanı görmek istemiyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ